Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Targi Nieruchomości


W środę, 29 czerwca, w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach odbyły się organizowane przez Miasto Rybnik Targi Nieruchomości. Inicjatywa dedykowana była osobom posiadającym domy na gruntach, przez które przebiegać będzie droga Racibórz – Pszczyna.Na targach zaprezentowało się w sumie 22 wystawców – ofertę obejmującą działki budowlane, mieszkania i domy zaprezentowali deweloperzy oraz przedstawiciele biur i agencji nieruchomości. Dodatkowo pojawili się przedstawiciele dwóch biur projektowych. Nie zabrakło także pracowników Urzędu Miasta Rybnika z wydziałów: dróg, mienia i architektury, którzy wyjaśniali mieszkańcom wszelkie wątpliwości związane z budową Drogi Racibórz – Pszczyna.

 

Rozumiejąc trudną sytuację osób mieszkających w przebiegu planowanej drogi, podejmuję wraz z moimi współpracownikami wszelkie możliwe kroki, aby jak najsprawniej przeprowadzić niezbędne formalności. Staramy się udzielać wsparcia w wielu różnych zakresach. Targi zorganizowane zostały po to, by mieszkańcy, którzy muszą opuścić swoje domy, mieli jak najpełniejszą wiedzę dotyczącą rynku nieruchomości w Rybniku – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Fot. S. Horzela-Piskula

 

Rzeczoznawcy zakończyli już realizację wycen 53 nieruchomości zabudowanych znajdujących się w przebiegu rybnickiego odcinka Drogi Racibórz – Pszczyna. W związku z tym mieszkańcy zostali zaproszeni do urzędu miasta na rozmowy w sprawie zaproponowanych przez rzeczoznawców ofert. Obecnie trwają ostatnie spotkania. Łączna wartość wycen jest szacowana na kwotę 28,5 mln, średnia kwota odszkodowania to 500 tys. zł.

 

Budowa rybnickiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna to strategiczne w najbliższych latach zadanie dla samorządu Rybnika. Realizacja tego zadania zbliża się wielkimi krokami, załatwiane są ostatnie formalności, w tym zezwolenie na realizację inwestycji. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy, który realizował będzie roboty budowlane.Fot. S. Horzela-Piskula

 

Realizacja przedsięwzięcia umożliwi rozwój biznesu, przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy, poprawi komfort życia dzięki szybszemu połączeniu z aglomeracjami katowicką i ostrawską. Nowa droga odciąży też centrum miasta od ruchu samochodowego.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-06-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt