Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny lipiec w Rybniku


Lipiec zapowiada się gorąco, nie tylko jeśli chodzi o temperatury – podobnie wygląda sytuacja w rybnickiej kulturze, w której każdy znajdzie coś dla siebie.W tym miesiącu jednym z najważniejszych wydarzeń będą rybnickie obchody Światowych Dni Młodzieży, w ramach których są przewidziane liczne występy, m.in. zespołu Przygoda, koncerty Sound’n’Grace, polskich Gregorian, Chwili Nieuwagi, Mistic, czy pokazy tańca z ogniem w wykonaniu Bractwa Ognia "Spaleni". Wydarzenia te odbędą się w Industrialnym Centrum Kultury, na rybnickim rynku, na placu Jana Pawła II.

Fani opery, 2 lipca w Teatrze Ziemi Rybnickiej będą mieć okazję zobaczyć retransmisję spektaklu „Robert Devereux” w ramach cyklu prezentującego przedstawienia jednej z najsłynniejszych oper na świecie Metropolitan Opera z Nowego Jorku.

Liczne atrakcje czekają też dla młodych szczęśliwców, którzy mają wakacje - m.in. półkolonie dla dzieci „Wakacje na Ignacym”, wydarzenie cykliczne „Czas Na Kino” w każdą środę o godz. 18.00 oraz „Niewiadomskie Środy Dziecięce” w Industrialnym Centrum Kultury. Sporo zaplanowano też w ramach Wakacji z Domem Kultury Chwałowice (poranki filmowe, warsztaty mydlarskie, taneczne, pieczenia ciasteczek, itd.). Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna organizuje dla najmłodszych „Dzień dobry, Europo!” – podróże z książką po stolicach Europy. Filia nr 4 natomiast przygotowała „Wakacje z bajeczką” – zajęcia czytelnicze w ramach „Letniej czytelni”. W Domu Kultury w Boguszowicach odbędą się wakacje dla najmłodszych „Artystyczne lato w mieście” (zajęcia ceramiczne, plastyczne, seanse filmowe, wycieczki, kino plenerowe).

9 lipca odbędzie się Rajd Motocykli Zabytkowych ROW – w tym konkurs elegancji motocyklistów i ich maszyn oraz koncert grupy Street Band.

 

17 lipca III Piknik na Kampusie – zabawy towarzyskie, zajęcia plastyczne, sportowe, artystyczne. W budynku biblioteki filii nr 7  w Chwałowicach bardzo ciekawe wydarzenie „Zmierz się z legendą: Geocaching”, w którym uczestnicy dowiedzą się, jak adaptować historie i tworzyć skrzynki geocache.

Oprócz tego liczne wystawy, ciekawe wieczory z muzyką na żywo (m.in. koncert zespołu Miss is Sleepy w herbaciarni Małpa, spotkania z muzyką w Don Martinez, Śląski Kącik Literacki – spotkanie z autorem powieści kryminalnych Thomasem Arnoldem, w Naleśnikarni Cynamonka występ Zygmunta Popeli i Adama Dzierżęgi).

Szczegóły na plakatach w 70 gablotach w całym mieście.

 

Plakat można również pobrać TUTAJ.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-07-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt