Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Artystyczne Światowe Dni Młodzieży


Rybnicka odsłona Światowych Dni Młodzieży to szereg wydarzeń kulturalnych. Dla pielgrzymów i mieszkańców przygotowano koncerty, pokazy i wiele innych atrakcji. Zapraszamy na kampus, rynek i deptak!Koncerty i pokazy zaplanowano w czwartek, 21 lipca i w niedzielę, 24 lipca. W programie występy zespołów lokalnych oraz uznanych na polskiej i zagranicznej scenie muzycznej. Czekają różnorodne gatunki muzyczne, religijny nurt muzyki chrześcijańskiej będzie przeplatał się z folklorem, muzyką rozrywkową czy jazzową.

 

Kulturalna odsłona Światowych Dni Młodzieży w Rybniku obejmuje m.in. występy takich zespołów, jak: Maleo Reagge Rockers, Sound'n'Grace, New Life'm, Gabriela Gąsior & Holy Noiz, Carrantuohill, Chwila Nieuwagi, 6 na 6, Przygoda czy pokazy w wykonaniu Bractwa Ognia „Spaleni”.

 

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zespołach (kolejność zgodna z programem występów) oraz do udziału w zaplanowanych wydarzeniach. Więcej o Światowych Dniach Młodzieży w Rybniku TUTAJ.

 

***

 

Zespoły działające przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Przygoda”

Kilkadziesiąt tanecznych i wokalno-tanecznych grup dziecięcych i młodzieżowych, które prezentują folklor śląski. Zespoły Przygody biorą udział w różnego rodzaju wymianach kulturalnych, festiwalach i przeglądach, mając okazję do reprezentowania miasta na całym świecie. W 2017 roku Przygoda będzie obchodziła 45-lecie istnienia. 
Jeden z zespołów OPP Przygoda. Fot. Materiały prasowe.

 

Zespół Wokalny 6 na 6

Działający od 1993 roku zespół wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej im. Braci Szafranków w Rybniku. Zespół na przestrzeni lat zmieniał swój skład i przeszedł ewolucję artystyczną, od repertuaru różnych epok i stylów, poprzez gospel aż do muzyki rozrywkowej. Przygoda z muzyką rozrywkową trwa do dzisiaj, w ramach projektu „6 na 6 z Gwiazdami” zespół miał okazję wspólnie śpiewać z największymi artystami polskiej estrady.

 

 

Maleo Reggae Rockers

Założony w 1997 roku przez Darka Malejonka zespół grający muzykę reggae z elementami folkloru. Po roku pracy w lutym 1998 ukazuje się pierwsza płyta pt. „ZaZuZi”. Od tego momentu zespół zaczął intensywnie koncertować,  grając zarówno w Polsce jaki i za granicami. Kolejne płyty zbierają pochlebne opinie. Trzeci krążek zespołu w 2009 roku przyniósł mu nominację do „Fryderyka” i „Superjedynki”. Do swoich osiągnięć grupa może zapisać udział w największym festiwalu reggae w Europie: Rototom Sunsplash w Hiszpanii. Jeden z  albumów zespołu to materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów  wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego  i innych. Zespół nie stroni od muzycznych eksperymentów, pokazując różne stylistycznie wizerunki, czym potwierdza, że trudno go zakwalifikować do jednego nurtu muzycznego.Maleo Reggae Rockers. Fot. Materiały prasowe.

 

Carrantuohill

Założony w 1987 roku, związany z Rybnikiem zespół folkowy, grający tradycyjną muzykę irlandzką i szkocką, którego nazwa odwołuje się do najwyższego szczytu Irlandii. Na repertuar zespołu składają się zarówno tradycyjne utwory celtyckie, jak i własne aranżacje oparte na tym kręgu kulturowym. Muzycy mają na swoim koncie szereg sukcesów: ponad 2000 zrealizowanych koncertów na całym świecie, płyty wydane we własnym wydawnictwie i uznane na światowych rankingach, udział w najbardziej prestiżowych festiwalach folkowych na świecie, współpraca przy produkcjach płytowych z wieloma znanymi artystami polskiej sceny muzycznej. Zespół jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień. Jedną z najważniejszych jest  otrzymana w 2007 roku nagroda Polskiego Przemysłu Fonograficznego – FRYDERYK 2006 w kategorii Album Roku Etno – Folk za płytę „Session Natural Irish & Jazz”.Carrantuohill. Fot. Materiały prasowe.

 

Gabriela Gąsior & Holy Noiz

Gabriela Gąsior to chórzystka i solistka, później także dyrygentka Przemyskiego Chóru Gospel. W roku 2003  została laureatką Nagrody Głównej oraz Nagrody Specjalnej za "szczególną wrażliwość wykonania utworów" podczas 2nd Opole Gospel Festival w Opolu. Jako solistka gospel została zaproszona do nagrania płyty czarnoskórego chóru gospel z Londynu The People's Christian Fellowship Choir (2006 r.) Jest autorką tekstów i aranżacji wokalnych, również dla innych artystów. Współtworzy chrześcijański projekt A&D, udziela się również jako nauczyciel śpiewu i instruktor wokalny, prowadzi warsztaty muzyki gospel podczas festiwali w całej Polsce. Obecnie skupia się na dwóch projektach:  powstałym w 2007 roku zespole Holy Noiz oraz  duecie GGDuo, który współtworzy wraz ze swoim mężem Wojciechem Gąsiorem. Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami jako solistka, sideman, aranżer wokalny, autor tekstów, kompozytor – m.in. z takimi zespołami i artystami, jak: Golec Orkiestra, Andrzej Lampert, Beata Bednarz, Alijah, Robert Kasprowicz, Mietall Waluś, Lothar Dziwoki i Żorska Orkiestra Rozrywkowa, Big Silesian Band, Nikola Kołodziejczyk, Edi Sanchez, Nata'Lee oraz liczne chóry gospel w Polsce.Gabriela Gąsior & Holy Noiz. Fot. Materiały prasowe

 

New life‘m

Historia zespołu sięga 1992 roku. Formację od początku tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Po roku dochodzi do nich Robert Cudzich. To oni stanowią niezmienny trzon zespołu. Od roku 2010 główną wokalistką New life’m jest Agnieszka Musiał. Zespół, w którego składzie jako wokaliści śpiewali także Mieczysław Szcześniak czy Natalia Niemen, zagrał setki koncertów, nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Na styku muzyki na żywo i gorąco reagującej publiczności tworzy się rozpoznawalny styl formacji. Kompozycje New Life’m, w których  słychać m.in. elementy ze świata jazzu, zdobywały czołowe miejsca na różnych listach przebojów, wiele z nich to szeroko znane utwory (Twoja miłość, Każdy wschód słońca, Z całej duszy, Oddaję Ci życie swe, czy I got no money).

 New life‘m. Fot. Materiały prasowe.

 

Sound’n’Grace

Zespół powstały w 2005 roku, swoje muzyczne korzenie określający jako nowoczesny gospel. Pozostaje w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Formacja zwraca uwagę wysokim poziomem muzycznym, jakością aranżacji i wykonań.  Nie jest klasycznym chórem gospel, zarówno pod względem repertuaru, jak i wizerunku scenicznego. Zespół koncertuje w miejscach związanych z kultem religijnym, ale także w  klubach jazzowych, rockowych, w centrach artystycznych oraz na scenach prestiżowych teatrów. Grupa została doceniona przez takie gwiazdy polskiej sceny jazzowej i r’n’b jak: Dorota Miśkiewicz, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, New Life’M czy NuSoulCity. Gościnnie z chórem występowali m.in.: Ola Nowak z zespołu „Dziewczyny“, Mateusz Krautwurst z „The Positive“  a także Nick Sinckler. Sound’n’Grace. Fot. materiały prasowe.

 

Bractwo Ognia Spaleni

 

Działająca od 2006 roku grupa specjalizująca się w realizacji spektakli ogniowych, które wyróżniają się ciekawymi historiami opowiedzianymi za pomocą wyjątkowego żywiołu.

 

Chwila Nieuwagi

Zespół tworzący muzykę łączącą żywiołowość folkloru, klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków. W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu – na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu (Rafał Kierpiec), perkusji (Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka), gitary (Andrzej Czech), a przede wszystkim ładnego głosu Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty – część z nich to utwory uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu. Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju i coraz częściej gości w radioodbiornikach

 Chwila Nieuwagi. Fot. Materiały prasowe.

 

Remedium

Zespół wokalno-instrumentalny, działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej "Przygoda" w Rybniku od 2004. Jego skład ulegał zmianom, a formacja doskonaliła się pod względem  wokalnym i instrumentalnym. Aktualnie w zespole występuje około 20 osób.  W swoim repertuarze posiadają utwory polskie oraz zagraniczne. Remedium. Fot. Materiały prasowe.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-07-18

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt