Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Zieleńce zamiast barierek


Wzdłuż kilku rybnickich ulic i skrzyżowań sukcesywnie likwidowane są barierki oddzielające jezdnię od chodnika.Prace prowadzone są przez Rybnickie Służby Komunalne, a w miejscu niektórych usuniętych barier docelowo zagospodarowana zostanie zieleń w formie ukwieconych wysepek, poprawiających estetykę otoczenia.

Oczywiście likwidacja każdego ogrodzenia jest konsultowana z inspektorami wydziału dróg urzędu miasta. Każde miejsce jest dokładnie analizowane pod kątem zasadności likwidacji barier i związaną z tym kwestią bezpieczeństwa, zarówno pieszych jak i kierowców.


- Likwidacja biało-czerwonych barier ma na celu poprawienie estetyki miasta oraz tworzenie infrastruktury drogowej, która stanie się przyjazna dla jej użytkowników. Chcemy sukcesywnie likwidować niepotrzebne szykany w miejscach, gdzie nie tylko nie mają wpływu na poprawę bezpieczeństwa, ale szpecą nasze miasto. Co ważne, umieszczanie takich barier generuje koszty dotyczące utrzymania. W miejscach, gdzie będzie to możliwe droga od chodnika zostanie wygrodzona zielenią, a w miejscach, gdzie zabezpieczenie jest potrzebne i nie można go wygrodzić zielenią ustawimy słupki w szarych kolorach, które będą wizualnie wtapiały się w przestrzeń miasta –  komentuje prezydent Piotr Kuczera.

Biało-czerwone barierki zlikwidowane zostały już na Placu Kopernika, w rejonie skrzyżowań ulic: Rybnickiego – Brudnioka, Rybnickiego – Cmentarna, Małachowskiego – Strażacka, Gliwicka – Cegielniana – Piasta, Jankowicka – Pl. Armii Krajowej, Żorska – TESCO, a także przy ul. Kościuszki, Patriotów, 3 Maja (przy dawnym dworcu PKS) i w okolicy ronda Chwałowickiego.

 

W najbliższym czasie bariery znikną też w rejonie skrzyżowania ulic Bolesława Chrobrego – 3 Maja (gdzie zastąpi je pas zieleni) oraz w okolicy ronda Kamyk.


W całym mieście do utrzymania jest 3500 sztuk barierek. Na początek w pierwszym etapie zostanie zlikwidowanych 250 sztuk. Roczny koszt utrzymania tych elementów (naprawy, malowanie, czyszczenie, wymiana uszkodzonych) to około 60 tys. złotych.

 

 

A tak prezentuje się Rybnik z barierkami i bez barierek:
Plac Kopernika. Fot. L. Tyl

Ulica Brudnioka. Fot. RSK

Ulica 3 Maja. Fot. RSK
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-08-11

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt