Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Zmiany w Zarządzie Zieleni Miejskiej


Od poniedziałku, 18 lipca obowiązki dyrektora rybnickiego Zarządu Zieleni Miejskiej powierzone zostały Joannie Kotyni-Gnot, dotychczasowemu pracownikowi Wydziału Mienia Urzędu Miasta Rybnika.Zmiana ta podyktowana została niepokojącymi wynikami audytu przeprowadzonego w jednostce oraz związaną z tym koniecznością złożenia do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Kontrola w rybnickim Zarządzie Zieleni Miejskiej prowadzona była od 4 maja do 5 lipca br., przez pięcioosobowy zespół złożony z audytorów Wydziału Audytu i Kontroli Wewnętrznej UM oraz ekspertów z Wydziału Rozwoju, Wydziału Mienia i Biura Radców Prawnych. Celem przeprowadzonego audytu było uzyskanie informacji obrazującej efektywność działań podejmowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w badanym okresie, tzn. od 2013 roku.  

 

Bezpośrednim powodem podjętej na początku tego roku, przez prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę, decyzji o przeprowadzeniu audytu w Zarządzie Zieleni Miejskiej i Rybnickich Służbach Komunalnych, była chęć całościowego spojrzenia na działalność obu jednostek, pod kątem szukania oszczędności, zwiększenia efektywności i racjonalizacji wydatków.

 

Jednak z przeszło 120-stronicowego sprawozdania z audytu, złożonego z początkiem lipca na ręce prezydenta wynika, że w jednostce mogło dochodzić do przypadków niegospodarności. Wyjaśnienia złożone przez osoby kierujące Zarządem Zieleni Miejskiej okazały się na tyle niewystarczające, że konieczne okazało się złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 

Jak mówi prezydent Piotr Kuczera: „Wniosek do prokuratury dotyczy zarzutów niedopełnienia obowiązków w zakresie nadzoru nad kierowaną jednostką i przeprowadzanymi tam postępowaniami w zakresie zamówień publicznych oraz niegospodarności co do zakresu zadań wykonywanych przez tę jednostkę”.

 

Dotychczasowy dyrektor jednostki, Andrzej Kozera przebywa na zwolnieniu lekarskim, stąd prezydent zdecydował o powierzeniu obowiązków dyrektora Joannie Kotyni-Gnot, będącej jednym z ekspertów zespołu przeprowadzającego audyt. Jej zadaniem będzie uporządkowanie, bądź reorganizacja pracy służb zajmujących się w Zarządzie Zieleni Miejskiej m.in. sprawami finansowymi czy zamówieniami  publicznymi.

 

Konkurs na nowego dyrektora odbędzie się prawdopodobnie za kilka miesięcy, po wyjaśnieniu spraw, które wzbudziły wątpliwości audytorów.  
Sprawa była tematem wtorkowej konferencji prasowej prezydenta Rybnika Piotra Kuczery. Fot. K. Kesten
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-07-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nigdy nie będzie szczęśliwy ten, kogo dręczy myśl, że ktoś inny jest od niego szczęśliwszy.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt