Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Pieniądze na drogi


Ponad 3 miliony zł pozyskał Rybnik z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa na realizację inwestycji drogowych. Pieniądze przeznaczone zostaną na dofinansowanie przebudowy mostu na rzece Nacynie w ciągu ul. Raciborskiej oraz modernizację ulicy Rudzkiej na odcinku od ul. Stalowej do granicy miasta.Miasto otrzyma dokładnie 3 159 252 zł w ramach środków z tzw. rezerwy subwencji ogólnej. Środki przyznawane są na wniosek danego samorządu, po spełnieniu określonych wymagań. Pieniądze mogą być przeznaczane przede wszystkim na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych – powiatowych, wojewódzkich i krajowych – w granicach miast na prawach powiatu. Dofinansowanie nie przekracza 50% wartości zgłaszanej inwestycji, a samorząd nie może korzystać z pomocy państwa w sfinansowaniu pozostałej części przedsięwzięcia.

 

Zgodnie z wymaganiami Rybnik wnioskował o dofinansowanie jednego projektu – przebudowy mostu na rzece Nacynie w ciągu ul. Raciborskiej. Po rozstrzygnięciu przetargu okazało się, że za wykonanie tego zadania miasto zapłaci 3 477 129,42 zł. Jest to kwota niższa od tej, którą zakładał kosztorys inwestorski. Zgodnie zatem z zasadami wykorzystywania ministerialnej subwencji, przy realizacji tej inwestycji Rybnik może wykorzystać jedynie 1 738 565 zł z przyznanych 3 159 252 zł.

 

W związku z tym Miasto zwróciło się do ministerstwa z prośbą o umożliwienie przesunięcia pozostałej kwoty z niewykorzystanej subwencji na kolejną inwestycję – przebudowę części ulicy Rudzkiej na odcinku od ul. Stalowej do granicy miasta Rybnika. Uzyskana w bieżącym miesiącu zgoda Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w tym zakresie pozwala na dofinansowanie tego wartego 5 571 358,46 zł zadania kwotą w wysokości 1 420 687 zł.

 

Pieniądze z ministerstwa trafią na konto Miasta w sierpniu.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-07-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Panować nad sobą - to najwyższa władza.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt