Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Olimpijka u prezydenta


Judoczka Katarzyna Kłys była gościem prezydenta Rybnika Piotra Kuczery. Zawodniczka będzie reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.Katarzyna Kłys, zawodniczka KS Polonia Rybnik, gościła w rybnickim magistracie w piątek, 29 lipca. W spotkaniu z prezydentem Rybnika uczestniczył także Artur Kłys – trener judoczki oraz Juliusz Kowalczyk, prezes KS Polonia Rybnik. Spotkanie było okazją do rozmowy na temat przygotowań olimpijskich i przypomnienia drogi, jaką zawodniczka pokonała, by moc startować w igrzyskach.

 

Przypomnijmy, że w kwietniu 2015 roku Katarzyna Kłys zdecydowała się na zmianę barw klubowych – z UKS Judo Kraków przeszła do KS Polonii Rybnik. Ten rok zapisał się wieloma sukcesami na koncie zawodniczki. Zdobyła 5 miejsce na Mistrzostwach Europy i brązowe medale podczas Grand Prix Taszkent, Grand Slam Abu Dhabi i Grand Prix Qingdao. Rok 2016 przyniósł jej zwycięstwo w Pucharze Świata w Warszawie, zwycięstwo w Pucharze Europy i brąz w Grand Prix Ałmata.
Fot. K. Kesten

 

Trenerem zawodniczki jest Artur Kłys. W przygotowaniach sporą rolę odegrał także Artur Kejza. Od czerwca 2016 roku w przygotowaniach do olimpiady Katarzynie Kłys pomaga Paweł Nastula, Mistrz Olimpijski, dwukrotny Mistrz Świata, trzykrotny Mistrz Europy.

 

Każdy trening, walka na zawodach, start miały w drodze do Rio niebagatelne znaczenie. Podobnie jak każda z osób, która w jakikolwiek sposób angażowała się w nasze przygotowania. Do tego najważniejszego startu zostały niespełna dwa tygodnie, a my możemy powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, by uzyskać jak najlepszą formę. Na olimpiadę jedziemy pełni optymizmu, ze świadomością, że stać nas na wszystko – podkreśla Artur Kłys, trener zawodniczki.Fot. Arch. KS Polonia

 

Gdyby nie bardzo dobra współpraca z miastem, nie mielibyśmy możliwości tworzenia klimatu i warunków organizacyjnych do tego, aby zawodnik z naszego klubu mógł pojechać na zawody olimpijskie – wskazuje Juliusz Kowalczyk, prezes KS Polonia Rybnik.

 

O swoim samopoczuciu przed najważniejszym startem opowiadała też sama zawodniczka:

 

Przygotowania przebiegły bezproblemowo pod względem treningowym. Teraz bardzo ważne jest nastawienie psychiczne. Będę walczyć tak, jakby każde starcie na macie miało być tym ostatnim – zaznacza Katarzyna Kłys.

 

 Fot. Arch. KS Polonia

 

Prezydent Rybnika Piotr Kuczera życzył zawodniczce udanych startów i sportowych sukcesów, ciesząc się, że Rybnik będzie mieć swoich przedstawicieli w Rio de Janeiro – w Brazylii na sportowych arenach zobaczymy także związanych z miastem siatkarzy plażowych: Monikę Brzostek i Mariusza Prudla.

 

– Jestem dumny z tego, że sportowcy z Rybnika będą realizować założenia idei olimpijskiej. To właśnie na olimpiadzie piękno sportu jest najbardziej widoczne. Jestem pewien, że sam udział w igrzyskach w Rio to dla zawodników wielki powód do wzruszeń i okazja do spojrzenia na cały podjęty wysiłek sportowy, który doprowadził do tej chwili – podkreślał gospodarz Rybnika, przekazując Katarzynie Kłys flagę Rybnika.Fot. K. Kesten

 

Po spotkaniu z prezydentem Rybnika Katarzyna Kłys udała się do Warszawy, gdzie w Centrum Olimpijskim złoży ślubowanie wraz z grupą polskich judoków, którzy będą startować na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

 

Zmagania judoków na olimpiadzie śledzić będzie można od 6 do 12 sierpnia. Katarzyna Kłys wyjdzie na tatami po raz pierwszy 10 sierpnia o godz. 20.00 naszego czasu. W Rio de Janeiro o medale w judo będzie walczyć 389 zawodników i zawodniczek ze 136 krajów.

 

Więcej informacji o startach polskich judoków TUTAJ

 

Więcej na temat startów Polaków na olimpiadzie na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego TUTAJ


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-07-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przyjaciel to ktoś kto rozumie twoje milczenie
i nie pyta o powód.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt