Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Koncertowy finał festiwalu


Koncerty Natalii Nykiel, Dawida Podsiadło i brytyjskiego zespołu Hurts na stadionie miejskim zakończyły dwudniowy Music & Water Festiwal. Było to doskonałe dopełnienie wcześniejszych atrakcji – spektakularnego pokazu świateł i zabawy przy dźwiękach muzyki elektronicznej na oferującym szerokie możliwości rekreacji kąpielisku Ruda. Rybnicki stadion był świadkiem wielu wydarzeń kulturalnych i sportowych – koncerty zorganizowane w ramach Music & Water Festiwal stworzyły koleją kartę historii obiektu i z pewnością na długo pozostaną w pamięci rybniczan i ich gości.

 

 

Publiczność najpierw oczarowała Natalia Nykiel. Ta rozpoznawalna w całej Polsce młoda wokalistka zachwyciła zarówno swoimi energetycznymi piosenkami, jak i oryginalnym scenicznym wizerunkiem. Utrzymana w elektro-popowej estetyce muzyka Natalii Nykiel łączyła niebanalne brzmienie i świeżość warstwy tekstowej. Naturalność i spontaniczność artystki, która – jak sama twierdzi – zawsze chce dać słuchaczowi czy widzowi jak najwięcej z siebie – była kluczem do serc widowni, która entuzjastycznie reagowała na płynące ze sceny dźwięki. Odważna i spójna koncepcja artystyczna, którą wokalistka zaprezentowała w Rybniku w ramach trasy Error Tour, przekonała nie tylko miłośników muzyki klubowej, przygotowując uczestników Music&Water Festiwal na kolejną dawkę muzycznych emocji.

 

 

Tych zaś dostarczył Dawid Podsiadło – bez wątpienia jeden z najbardziej popularnych i uznanych artystów w naszym kraju oraz zdobywca pięciu statuetek Fryderyka. Wokalista, mający na swoim koncie dwie przebojowe, pokryte złotem i platyną płyty: “Comfort And Happiness” i “Annoyance And Disappointment”, zaprezentował zebranym swoje najpopularniejsze utwory, serwując przemyślanie dobraną mieszankę popu, rocka, muzyki soulowej, alternatywnej i elektronicznego brzmienia. W Rybniku Dawid Podsiadło pokazał to, z czego słynie – perfekcyjne podejście do muzyki, którą potrafi się doskonale bawić, angażując przy tym słuchaczy. Łącząc żywiołowość z melancholią, energię z refleksyjnością, harmonię z klimatem niepokoju, Podsiadło zaprezentował w całej okazałości swój niesamowity głos i wyjątkowe możliwości wokalne.

 

 
Dawid Podsiadło. Fot. Wacław Troszka

 

 

Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był brytyjski zespół Hurts grający muzykę elektroniczną i synth popową. To właśnie dzięki niej zespół zdobył serca fanów na całym świecie, wydając w 2010 roku debiutancki album "Happiess". W ramach bieżącej trasy Hurts promuje swój trzeci album – „Surrender”, wydany jesienią 2015 roku.  Wokalista Theo Hutchcraft oraz odpowiedzialny za elektroniczne i gitarowe brzmienia Adam Anderson przenieśli słuchaczy z jednej strony w świat dźwięków subtelnych i nastrojowych, z drugiej zaś zaprezentowali niesamowitą energię w utworach nawiązujących do stylu charakterystycznego dla końca lat 80. XX wieku i przebojowej muzyki pop XXI wieku. Utwory takie jak "Some Kind of Heaven", "Wonderful Life" czy "Surrender” wprowadziły publiczność w doskonały nastrój, charakterystyczny dla koncertów duetu z Manchesteru. Było energetycznie, intensywnie, i spontanicznie – tak, jak powinno być na wydarzeniu, które wieńczy sezon wakacyjny, ukazując wszystkie jego zalety i podkreślając wyjątkowość czasu letniej beztroski.

 

 

Oparta na różnorodności propozycji formuła Music & Water Festiwal pozwoliła na ciekawe spędzenie czasu w atrakcyjnej przestrzeni Rybnika słynącego przecież z organizacji wydarzeń na wysokim poziomie. Połączenie zabawy przy muzyce z bogatą ofertą miasta w zakresie aktywnego spędzania wolnego czasu i relaksu było nie tylko okazją do promocji Rybnika na szerokim forum, ale także interesującą propozycją działań sprzyjających integracji mieszkańców. 

 

 

Powróćmy na moment, wspólnie z HURTS, do koncertowych klimatów: Fot. Wacław Troszka

Fot. Wacław Troszka

Fot. Wacław Troszka

Fot. Wacław Troszka

Fot. Wacław Troszka

Fot. Wacław Troszka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-08-28

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Do zwycięstwa trzeba nam odwagi, odwagi i jeszcze raz odwagi...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt