Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tour de Rybnik po raz 9


Inny niż zwykle, ale równie emocjonujący – w ostatnią niedzielę sierpnia odbył się Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tour de Rybnik. W centrum Rybnika rywalizowali najmłodsi. Tour de Rybnik organizowany jest od 2008 r. Od początku był imprezą adresowaną zarówno do amatorów, jak i profesjonalnych kolarzy. Impreza łączy różne środowiska, będąc formą promocji aktywnego stylu życia. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia miała najdłuższą trasę ze wszystkich w historii imprezy, wiodąc malowniczymi terenami gmin Lyski oraz Gaszowice. Na starcie stanęło łącznie ponad 220 zawodników w poszczególnych kategoriach.


Start oraz metę zlokalizowano w Lyskach. Znak do rozpoczęcia zawodów dał uczestnikom prezydent Rybnika Piotr Kuczera. W ramach liczącej 26,4 km pętli kolarze przejechali przez Łuków Śląski, Czernicę, Pstrążną, Dzimierz, Nową Wieś, Żytną, Raszczyce, Adamowice, Bogunice – by powrócić do Lysek.
Fot. Ł. Dycha

 

Program wydarzenia obejmował 2 wyścigi amatorskie, którego uczestnicy trasę 26,4 km pokonali dwukrotnie oraz wyścig Polskiego Związku Kolarskiego, w którym kolarze zawodowi pętlę zaliczyli 4 razy, pokonując w sumie ponad 100 km.


Tegoroczną edycję zawodów wygrał Kamil Zieliński (Domin Sport), który oprócz klasyfikacji generalnej zdobył również nagrodę premii specjalnej ku czci Karola Łukoszka.

 

Nie mogło zabraknąć także rywalizacji najmłodszych – mini Tour de Rybnik odbył się na terenie rybnickiego kampusu, w parku tematycznym nad Nacyną. W zmaganiach wystartowało 85 dzieci. Młodzi kolarze rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych.


Była to znakomita okazja do promowania wśród dzieci aktywnych form wypoczynku i kolarstwa, a także prezentacji oferty, jaką dla miłośników jazdy na dwóch kółkach – także w centrum miasta – ma Rybnik. Przypomnijmy, że w parku nad Nacyną czekają atrakcje dla amatorów ekstremalnej jazdy na rowerze – tor pumptrack oraz citytrail czyli rowerowy park umiejętności.Fot. Materiały organizatorów

 

Nowa formuła Tour de Rybnik, który dotychczas realizowany był na drogach Rybnika, to dobry sygnał w kontekście rozwijającej się współpracy miasta z gminami powiatu. Wyścig jest znaczącym przyczynkiem do tego, by współpraca ta zaistniała w formule sportowej, a współdziałanie sąsiednich samorządów zaowocowało realizacją idei, która połączyła mieszkańców regionu.


Tegoroczny wyścig organizowany był w tym samym czasie, co Music&Water Festival. Przygotowana oferta związana z rekreacją, kolarstwem, wodą i muzyką znakomicie wpisała się w zakończenie wakacji. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Tour de Rybnik 2016 współfinansowany był przez Miasto Rybnik. Szczegółowe informacje na temat wyników oraz uczestników zawodów: www.tourderybnik.pl


Wszystkich zainteresowanych większą ilością informacji o imprezie zapraszamy 1 września przed telewizory. Na antenie TVP3 Katowice o godzinie 19.10 wyemitowany zostanie podsumowujący całą imprezę reportaż z 9 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tour de Rybnik.Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów

Fot. Materiały organizatorów
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-08-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt