Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny wrzesień w Rybniku


Sezon artystyczny w Rybniku powoli się rozkręca... wrzesień będzie pełen atrakcji m.in. za sprawą Festiwalu z ikrą, koncertu Grzegorza Hyżego i Motorockowiska. Szczegóły na plakatach w 70 gablotach na terenie Rybnika. A co przed nami?

 

3 września o 11.00 Rybnik przyłącza się do Narodowego Czytania "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Na rynku powieść będą czytać znani rybniczanie oraz Marcin Troński, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy.

 

Wszystkich rybniczan z pewnością ucieszy informacja, że trzydniowy Festiwal z ikrą rozpocznie się 9 września o 17.00 w kompleksie poszpitalnym "Juliusz".  Inauguracja przewiduje widowisko muzyczne pn. "Animalium - tajemniczy świat Juliusza Rogera", warsztaty, quizy i zabawy.

 

W ramach Festiwalu z ikrą odbędzie się także Dzień Herbu - 10 września o 10.00 z Rybnickiego rynku wyruszy I Rybnicka parada ryb, a następnie czekają nas liczne atrakcje na Kampusie.

 

11 września zapraszamy na Piknik na Kampusie - zagra kapela Zawiało, a Aleksander Gabryś i Tomasz Manderla zaskoczą nas interaktywnym performancem pt. "Dźwiękowisko".

 

10 września warto wybrać się także na tereny zielone wokół dawnego Klubu "Energetyka" - całodniowa impreza Dnia Otwartego Fundacji EDF Polska  zakończy się finałowym koncertem Grzegorza Hyżego o godzinie 18:00.

 

Już od 31 lat jesienią odbywają się w Rybniku Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Wydarzeń pod tym szyldem nie zabraknie także w tym roku: już 6 września w kościele Św. Józefa Robotnika o 19.00 pierwszy z przewidzianych pięciu koncertów.  

 

Po raz pierwszy na rybnickim Kampusie zagości także Motorockowisko. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 września. Zagrają: Sebastian Riedel & CREE,  Folya, Bartnicky, Supersonic i inni. Oprócz rockowej muzyki usłyszymy z pewnością także szlachetne dźwięki motocykli i zabytkowych aut, których parada i zlot odbędzie się w drugi dzień wydarzenia.

 

Wrzesień pełen będzie też innych ciekawych atrakcji kulturalnych, do których zaliczyć z pewnością należy wystawę memów autorstwa Marty Frej, którą oglądać można w punkcie informacji miejskiej Halo!Rybnik już od 8 września. Nie zabraknie wykładów doktora Jacka Kurka w bibliotece w drugą środę miesiąca, ani spotkań DKF "Ekran". 

 

22 września to dzień bez samochodu - w tym dniu zapraszamy na proekologiczne imprezy odbywające się w różnych punktach miasta.

 

***

 

Wersja drukowana kulturalnego rozkładu jazdy w 70. dwustronnych gablotach zlokalizowanych na terenie całego Rybnika, a w wersji elektronicznej do pobrania również tutaj
Kliknij w obrazek, żeby pobrać plakat. Fot. Biuro Kultury.
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-09-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt