Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wojskowe święto w Rybniku


W piątek, 9 września, jubileusz 65-lecia istnienia świętowała Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku. Uroczystości połączone zostały z obchodami Święta Wojska Polskiego.Wydarzenie rozpoczęło się pokazem sprzętu i wyposażenia wojskowego na rybnickim rynku. Następnie w bazylice św. Antoniego odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu ceremonii jej uczestnicy przemaszerowali na rynek, gdzie odbył się uroczysty apel z udziałem władz miasta.

 

Podczas okolicznościowego przemówienia prezydent Rybnika Piotr Kuczera podkreślał, że uroczystość stanowi okazję do przywołania w pamięci najważniejszych momentów w historii polskiego oręża.

 

Uczestnicząc w wydarzeniach, takich jak dzisiejsze, składamy hołd tym wszystkim, dzięki którym możemy cieszyć się pokojem i wolnością w naszej Ojczyźnie – podkreślał Piotr Kuczera.
Fot. W. Troszka

 

Prezydent Rybnika złożył też życzenia z okazji jubileuszu 65-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień wszystkim pracownikom jednostki, podkreślając jej znaczenie dla zapewniania poczucia bezpieczeństwa: 

Wojskowa Komenda Uzupełnień obecna jest na naszym terenie od 65 lat i na stałe wpisała się w pejzaż miasta, w szczególny sposób zaznaczając swoją obecność przy okazji obchodów świąt państwowych i uroczystości patriotycznych oraz współpracując z samorządem, lokalną społecznością i wieloma instytucjami Rybnika czy też okolic. Wyjątkowy jubileusz jest okazją do podziękowania pracownikom rybnickiej Wojskowej Komendy Uzupełnień za sprawną realizację polityki obronnej państwa oraz administrowanie wojskowymi rezerwami osobowymi. Uznanie należy się także za podejmowanie działań na rzecz promocji obronności i służby wojskowej oraz realizowanie inicjatyw popularyzujących idee patriotyzmu i zaangażowania w sprawy Ojczyzny – podkreślał prezydent Piotr Kuczera.

 

W programie wydarzenia znalazły się także występy orkiestry wojskowej oraz pokaz sprzętu i wyposażenia jednostek Wojsk Specjalnych i powietrznodesantowych a także grup militarnych.

Uroczystości zwieńczyła premiera okolicznościowej publikacji pt.”Wojskowość na terenie subregionu zachodniego województwa śląskiego. Tradycje – Historia – Współczesność” i koncert zespołu Tekla Klebetnica w Teatrze Ziemi Rybnickiej.Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-09-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt