Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wspólnie na rzecz rewitalizacji


8 września br., w Urzędzie Miasta Rybnika odbyło się pierwsze robocze spotkanie członków Zespołu koordynującego projektu „Rewitalizacja miasta — nowa energia rybnickiej tradycji".Pracownicy Wydziału Rozwoju odpowiedzialni za realizację projektu spotkali się z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w celu określenia roli tych osób w procesie rewitalizacji oraz wskazanie podstawowych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy obszarów rewitalizacji.

 

Wieloletnie doświadczenie uczestników spotkania w pracy z mieszkańcami wskazanych dzielnic stanowiło ważny punkt wyjścia do planowania działań rewitalizacyjnych. Niesposób mówić i planować działań na tym obszarze bez fundamentalnej wiedzy o codzienności mieszkańców.

 

Jaką rolę przyjmą pracownicy OPS i ZGM w projekcie?

 

Pracownicy OPS i ZGM będą przede wszystkim łącznikami pomiędzy mieszkańcami obszarów rewitalizacji a realizatorami projektu, tj. urzędnikami, którzy przygotowują opisy przedmiotów zamówienia i zawierają umowy na wykonanie konkretnych działań. Dzięki tej ścisłej współpracy, zamówienia (zapytania ofertowe oraz przetargi) będą zdecydowanie lepiej odpowiadały potrzebom dorosłych i dzieci zamieszkujących w wyznaczonych do projektu dzielnicach, a Wykonawcy zadań będą mogli zaczerpnąć cennych porad związanych z aklimatyzacją w otoczeniu.

 

Ponadto, w projekcie dużą wagę przykłada się do stworzenia sieci kontaktów interesariuszy rewitalizacji na wskazanych obszarach. Dlatego planuje się przeprowadzenie spotkań z mieszkańcami i interesariuszami w dzielnicach objętych projektem, podczas których będzie można zapoznać się z założeniami projektu. Będzie to także czas na zgłoszenie konkretnych problemów występujących na obszarze rewitalizacji i zaproponowanie ich rozwiązania. Spotkania planuje się pod koniec 2016 r.
Fot. P. Dróżdzel

 

Zapraszamy do kontaktu

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Rozwoju Urzędu Miasta Rybnika w celu zapoznania się ze szczegółami przedsięwzięcia (tel. 32 43 92 334, mail: gospodarka@um.rybnik.pl). Szczególne zaproszenie kierowane jest do organizacji pozarządowych lub innych podmiotów działających w dzielnicach: Niewiadom, Niedobczyce, Paruszowiec-Piaski, Chwałowice i Śródmieście, które chciałyby się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w pracy z lokalną społecznością i które są w stanie odpowiedzieć na niektóre problemy mieszkańców w zakresie swoich celów statutowych. Miasto chce wspierać te podmioty poprzez umożliwienie zorganizowania konsultacji z ekspertami i promocję wydarzeń/przedsięwzięć.Fot. P. Dróżdzel

 

Więcej o projekcie TUTAJ.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-09-15

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Niestety, do swojego "za późno" każdy musi dojść sam...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt