Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

O regionie w Halo! Rybnik


W środę, 21 września, w Halo! Rybnik odbyło się organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego spotkanie eksperckie dotyczące tego, w którym kierunku powinien rozwijać się region.Spotkanie miało charakter warsztatowy. Punktem wyjścia do dyskusji na temat problemów oraz możliwości rozwoju subregionu – była inicjatywa strategiczna Kierunek Śląskie 3.0 czyli Program Rozwoju Wewnętrznego Województwa Śląskiego do 2030. W warsztatach udział wzięli specjaliści z różnych dziedzin, przedstawiciele świata biznesu, nauki, kultury i osoby zaangażowane społecznie.

 

Wspólny mianownik przedstawianych koncepcji wyznaczało przekonanie, że województwo śląskie musi podążać „drogą rozwoju opartego o wewnętrzne potencjały i atuty wyróżniające region”. Niezwykle ważne jest przy tym włączanie mieszkańców w planowane inicjatywy – to oni stanowią najcenniejsze bogactwo regionu. Jestem przekonany, że mieszkańcy województwa śląskiego dysponują ogromną energię i chęcią do współtworzenia przyszłości miejsca, w którym żyją – wskazuje prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który uczestniczył w spotkaniu.
Fot. W. Troszka

 

Wydarzenie w Halo! Rybnik wpisało się w cykl organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego spotkań odbywających się w każdym z subregionów województwa. Cykl rozpoczęło spotkanie w Dąbrowie Górniczej (13 IX), po Rybniku gospodarzami przedsięwzięcia będą jeszcze: Częstochowa (23 IX) i Bielsko-Biała (29 IX).

 

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego planuje także organizację drugiego cyklu spotkań poświęconego konkretnym tematom, które zostały zawarte w dokumencie Kierunek Śląskie 3.0, tj. aktywności przedsiębiorczej i innowacjom na rzecz nowej gospodarki, rewitalizacji przestrzeni miejskich i obszarów poprzemysłowych, infrastrukturze transportowej, zielonej i nowej energetyce, kompetencjom zawodowym, aktywności obywatelskiej i innowacjom społecznym oraz kulturze. Na zakończenie odbędzie się konferencja podsumowująca, podczas której zostaną zaprezentowane zebrane materiały.

 Fot. W. Troszka

 

Warsztaty prowadzi we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Materiałem wyjściowym spotkań są m.in. zebrane opinie mieszkańców województwa, które zostały zarejestrowane w mobilnym studiu nagrań w ramach prowadzonej od sierpnia akcji „Śląskie. Tu rozmawiamy”.

 

Eksperci poznają opinię mieszkańców o miejscach, z których pochodzą, o tym,  jak postrzegają swój region, co chcieliby w nim zmienić, co godne jest naśladowania i jak wyobrażają sobie jego przyszłość. Wypracowane wspólnie przez ekspertów oraz aktywnych mieszkańców z całego województwa koncepcje zostaną dołączone do Kierunku Śląskie 3.0. Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-09-21

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.
Antoine de Saint-Exupéry

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt