Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Powstaną wybiegi dla psów


W myśl wyznawanej w Rybniku zasady: „dbamy o wszystkich” w mieście powstaną trzy wybiegi dla psów. Te swego rodzaju parki dla czworonogów będą miejscami zabaw z naszymi pupilami.Funkcjonowanie miejsc aktywnego wypoczynku dla psów i ich właścicieli to obecnie standard wielu miast. Powstanie wybiegów przysporzy z pewnością sporo radości czworonogom ale również ich właścicielom, którzy będą mogli bezpiecznie spuścić ze smyczy swoje psy.

 

Pierwszy z wybiegów umiejscowiony zostanie na terenie działek położonych przy ul. Góreckiego na terenie dzielnicy Maroko-Nowiny. Wybieg będzie miał kształt nieregularnego trapezu o bokach: 52,52,22 i 42 m. Prace nad powstaniem tego miejsca są najbardziej zaawansowane – wybrany po rozeznaniu rynku wykonawca przystąpi do działań związanych z montażem ogrodzenia 17 października. Zakończenie robót planowane jest do końca miesiąca.

 

Wybieg nr 2 umiejscowiony zostanie na terenie działek położonych przy ul. Braci Nalazków w dzielnicy Boguszowice Stare (na granicy z Boguszowicami Osiedlem). Będzie miał kształt prostokąta i wymiary 16 m na 60 m. W tej chwili realizowane są formalności związane z przygotowaniem do realizacji przedsięwzięcia, zgodnie z założeniami wybieg powinien powstać do końca listopada.

 

Umiejscowienie wybiegu nr 3 planowane jest na terenie wzdłuż Obwiedni Południowej pomiędzy rondem Północnoirlandzkim a rondem Lievin. Na razie trwa geodezyjne wyznaczenie działek w terenie, następnie podczas wizji lokalnej ustalone zostanie zagospodarowanie terenu i rozmieszczenie planowanych elementów. W tym rejonie planowana jest także budowa ścieżki rowerowej.

 

Po zamontowaniu ogrodzeń wybiegów Zakład Gospodarki Mieszkaniowej zamontuje wykonane z materiałów naturalnych (z drewna) elementy placu zabaw dla psów. Będą to m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu.

 

Warto dodać, że Rybnickie Służby Komunalne, które pilotują realizację przedsięwzięcia, planują też zakup odkurzacza do sprzątania obiektów. Na terenie wybiegów oraz wokół nich ustawione zostaną także podajniki na zestawy do zbierania psich odchodów. W okolicy planowane jest także ustawienie ławek.

 

Koszt przygotowania każdego z wybiegów szacowany jest na około 22 tys. zł, komplet wyposażenia każdej z przestrzeni w elementy do psiej zabawy kosztować będzie dodatkowo 4,8 tys zł.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-10-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Nikt nie zasługuje na Twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt