Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Przetarg na budowę RDRP


Miasto Rybnik ogłosiło przetarg na budowę rybnickiego odcinka Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna (etap 1-4). Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 21 listopada r. Ogłoszenia o zamówieniu opublikowano także w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Przetarg obejmuje budowę 10,22 km drogi na odcinku od ronda Raciborskiego w Żorach do ul. Wodzisławskiej w Rybniku. Mowa o budowie drogi klasy GP (główna przyspieszona) o przekroju 2x2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu). Trasa będzie całkowicie bezkolizyjna – skrzyżowania z kluczowymi drogami niższego rzędu będą wykonane w formie węzłów. W ramach tej części inwestycji powstanie też 13 obiektów mostowych – 2 mosty i 11 wiaduktów.

 

Zgodnie z harmonogramem zaplanowanych działań, plac budowy oddany zostanie wybranemu w przetargu wykonawcy niezwłocznie po zawarciu umowy. Budowa powinna rozpocząć się wiosną 2017 roku, a jej zakończenie przewidywane jest na koniec 2019 roku.

Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 433,7 mln zł, z czego 83 mln zostały zabezpieczone na wypłatę odszkodowań. Na realizację zadania miasto otrzyma dofinansowanie w kwocie 290 mln zł. z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

 

Przetarg obejmuje także realizację drugiego zadania – Budowa Drogi Śródmiejskiej na odcinku od ul. Obwiednia Południowa w Rybniku do Węzła Śródmiejskiego. Ta inwestycja finansowana będzie w 100% ze środków własnych miasta i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

 

Budowa Drogi Regionalnej Racibórz – Pszczyna to dla Rybnika ogromna szansa – umożliwi rozwój biznesu, przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy, poprawi komfort życia dzięki szybszemu połączeniu z aglomeracjami katowicką i ostrawską oraz odciążeniu centrum miasta od ruchu samochodowego.

 

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Rybnika znaleźć można specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz inne związane z przetargiem dokumenty - ZOBACZ.

 

Na 17 października przewidziano otwarcie ofert w innym związanym z inwestycją przetargiem na pełnienie funkcji Koordynatora Czynności Nadzoru Inwestorskiego. Więcej informacji TUTAJ.

 Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-10-13

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt