Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ruszył pierwszy wybieg dla psów


Spore grono osób zdecydowało się spędzić niedzielne przedpołudnie, wspólnie ze swoimi czworonogami, wypróbowując zabawowe możliwości nowego, psiego placu zabaw, który ruszył właśnie przy ul. Góreckiego w dzielnicy Maroko-Nowiny.Ogrodzony wybieg znajduje się na terenie działek położonych przy ul. Góreckiego, w dzielnicy Maroko-Nowiny. Ma kształt nieregularnego trapezu o bokach: 52,52,22 i 42 m i wyposażony jest w  wykonane z materiałów naturalnych (z drewna) elementy placu zabaw dla psów. Są to m.in. kładki, huśtawki, tunele, okna do skoków, elementy do wspinaczki, przeskakiwania czy slalomu. Wszystko po to, by zapewnić czworonożnym pupilom bezpieczny i atrakcyjny sposób zabawy.  Najważniejsze jednak, by korzystać z tego miejsca we właściwy i zgodny z przeznaczeniem sposób.
Fot. S. Horzela-Piskula

 

W ramach niedzielnego otwarcia wybiegu nie zabrakło również dodatkowych atrakcji, takich jak choćby pokaz umiejętności psa policyjnego, czy spotkanie z przedstawicielkami Fundacji „Psi wybieg”, które dzieliły się swoim doświadczeniem w zakresie organizacji psich wybiegów i efektywnego ich wykorzystywania do zabaw ze swoim czworonogiem.

 

„Wybieg ma służyć zabawom i socjalizacji. Owszem nie unikniemy, że nasze psiaki będą tam załatwiały swoje potrzeby, ale pamiętajmy, że musimy po nich posprzątać. Kolejną ważną sprawą jest to,że zanim przyjdziemy na wybieg zróbmy psiakowi wycieczkę węchową. Psy komunikują się między innymi poprzez węch , każdy krzaczek bądź trawka mówi psiakowi o tym co się w okolicy dzieje – to tak jak dla nas Facebook, sms, telefon od koleżanki/kolegi czy gazeta” – przekonują obrazowo działaczki Fundacji.

I dodają: „Psiak siedząc w domu kilka godzin kumuluje w sobie energię, którą później na spacerze chce wyładować. Możemy w trakcie spaceru pobawić się z psiakiem np. rzucając aport, pobiegać, lub nawet spokojnie iść i pozwolić zbierać informacje o okolicy. Po wyładowaniu skumulowanej energii, idźmy na wybieg, tam na pewno spotka swoich kolegów i koleżanki z którymi będzie się spokojnie bawił. Takie odpowiedzialne zachowanie opiekuna pozwoli na bezpieczne zachowanie psów na wybiegu.” 

 

Właściciele psów mieli również okazję porozmawiania ze strażnikiem miejskim, który udzielał informacji w zakresie wynikających z przepisów prawa obowiązków właścicieli psów. Można było też poznać bliżej psiaki przeznaczone do adopcji, przebywające na co dzień w rybnickim Schronisku dla zwierząt.Fot. S. Horzela-Piskula

Fot. S. Horzela-Piskula

 

Otwarcie wybiegu nr 2 planowane jest jeszcze w listopadzie, na terenie działek położonych przy ul. Braci Nalazków w dzielnicy Boguszowice Stare (na granicy z Boguszowicami Osiedlem). Umiejscowienie wybiegu nr 3 planowane jest na terenie wzdłuż Obwiedni Południowej pomiędzy rondem Północnoirlandzkim a rondem Lievin.

 

Wykonaniem i montażem drewnianej infrastruktury psiego placu zabaw zajmuje się Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Rybnickie Służby Komunalne, które pilotują realizację przedsięwzięcia, planują też zakup odkurzacza do sprzątania obiektów. Na terenie wybiegów oraz wokół nich ustawione zostaną także podajniki na zestawy do zbierania psich odchodów. W okolicy znajdą się również nowe ławki. Koszt przygotowania każdego z wybiegów szacowany jest na około 22 tys. zł, komplet wyposażenia każdej z przestrzeni w elementy do psiej zabawy kosztować będzie dodatkowo 4,8 tys. zł.Fot. S. Horzela-Piskula

Fot. S. Horzela-Piskula
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-11-07

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Pozostawmy piękne kobiety mężczyznom bez wyobraźni...
(Marcel Proust)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt