Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Na konferencji o przedsiębiorczości


„Urząd Pracy, edukacja, przedsiębiorczość – z myślą o wyzwaniach rynku pracy” – pod takim hasłem w środę, 16 listopada w Rybniku odbyła się konferencja organizowana przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku i Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.Konferencja poświęcona tematyce przedsiębiorczości to cykliczne przedsięwzięcie promujące działania wspierające lokalny rynek pracy. Uczestnikami spotkania byli samorządowcy Rybnika i powiatu rybnickiego, pracodawcy, organizacje zrzeszające przedsiębiorców oraz dyrektorzy urzędów pracy województwa śląskiego. Konferencję otworzył prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Podczas tegorocznego spotkania podpisano porozumienie o współpracy w zakresie wprowadzenia na terenie miasta Rybnika i powiatu rybnickiego Karty Młodego Przedsiębiorcy. Jest to program, który powstał w wyniku partnerstwa InNOWAcyjna NYSA. Celem tej inicjatywy jest promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży do 30 roku życia poprzez tworzenie sprzyjającego otoczenia do prowadzenia biznesu i zapewnienia systemu preferencji. Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku będzie korzystał z wypracowanych rozwiązań i standardów wdrożonych w powiecie nyskim. Porozumienie podpisał prezydent Rybnika Piotr Kuczera i Czesław Biłobran – Starosta Nyski.
Fot. S. Horzela-Piskula

Fot. S. Horzela-Piskula

 

„Karta Młodego Przedsiębiorcy” adresowana jest do osób do 30 roku życia mieszkających w Rybniku i na terenie powiatu rybnickiego, prowadzących działalność gospodarczą lub planujących podjęcie działalności na podstawie dotacji otrzymanej z Urzędu Pracy lub pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego.

 

Uczestnicy programu otrzymają kartę identyfikacyjną zabezpieczoną hologramem, ważną jedynie z dowodem tożsamości. Główną korzyścią dla posiadaczy kart będzie możliwość uzyskania zniżek na zakup produktów i usług, ulg i innych udogodnień w lokalnych firmach i instytucjach, które wyrażą chęć uczestnictwa w programie. W ramach programu Partnerzy współtworzą system informacji o preferencjach, ulgach, zniżkach i udogodnieniach w swoich instytucjach, dając szansę i ułatwiając młodym osobom rozpoczęcie i prowadzenie działalności gospodarczej. Więcej informacji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku.

 Fot. S. Horzela-Piskula

 

Podczas konferencji poruszano też m.in. tematy dotyczące tendencji i zmian na rynku pracy województwa śląskiego oraz dyskutowano o tym, czy absolwenci uczelni mogą posiadać doświadczenie zawodowe.

 

Spotkanie zakończyła gala wręczenia wyróżnień pracodawcom za efektywną współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Rybniku oraz trwałość działalności na rynku pracy. Uhonorowano też dotacjobiorców tworzących miejsca pracy dla innych bezrobotnych oraz w kategorii debiut gospodarczy roku.

 Fot. W. Troszka

Fot. S. Horzela-Piskula

 

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-11-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt