Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Czapka Św. Mikołaja


Już po raz 15. rusza charytatywna akcja „Czapka Św. Mikołaja”, realizowana przez Młodzieżową Radę Miasta Rybnika.Wolontariuszy, w charakterystycznych mikołajowych czapkach, z koszami na słodycze i produkty żywnościowe o długim terminie przydatności do spożycia, spotkamy od 28 listopada do 15 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00, w soboty 9.00-16.00 w centrum handlowym Auchan oraz Tesco na ul. Budowlanych i Tesco na ul. Dworek.

W centrum rozrywkowo-handlowym Focus Park Rybnik, biorąca udział w akcji młodzież  zbierać będzie datki do oznakowanych puszek.

 

 „Mamy około 200 wolontariuszy z 10 różnych szkół, którzy chcą poświęcić swój czas dla tej akcji i chcą z nami zbierać pieniądze na szczytny cel” – opowiada Aleksandra Polak z Młodzieżowej Rady Miasta. „Podobnie jak w zeszłym roku zainteresowanie w szkołach było tak wielkie, że ze względów organizacyjnych musieliśmy odmówić części chętnych, decydując się na wybór maksymalnie 20 osób z jednej szkoły.”

 

Kwestująca młodzież, oprócz charakterystycznej czapki św. Mikołaja, wyposażona będzie w identyfikatory z numerem zbiórki publicznej oraz specjalnie oznaczoną i zaplombowaną  puszkę kwestarską.

 

„Jesteśmy coraz bardziej rozpoznawali” –cieszy się Dominik Grabowski, przewodniczący MRM – „Rybniczanie widząc kwestujących młodych ludzi w czerwonych czapkach od razu wiedzą o co chodzi i chętnie pomagają.”

 

Celem akcji Czapka Św. Mikołaja jest przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci i osób w trudnej sytuacji. Co roku udaje się przygotować ponad 800 takich paczek – są to nie tylko paczki żywnościowe, ale i prezentowe.

W ramach ubiegłorocznej akcji zebrano rekordową sumę: 31 tys. zł oraz artykuły żywnościowe o wartości ponad 12 tys. zł.

 

„Bardzo się cieszę, że Młodzieżowa Rada Miasta wciąż się rozwija, a jej członkowie pracują coraz chętniej i z coraz większym rozmachem. Myślę, że 15. jubileuszowa edycja Czapki św. Mikołaja będzie przełomowa, ponieważ mamy wielki apetyt na pobicie rekordu”zapowiada Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika.

 

Kwesta i zbiórka żywności to jednak w tym roku nie wszystko:

 „W piątek 2 grudnia organizujemy koncert w klubie Ambrozja, na który serdecznie zapraszamy” – zapowiada Jakub Cichecki z MRM - "zagrają EDA, Herbie Hitchcock oraz Bye The Way – młode rybnickie zespoły jazowe i rockowe. Oczywiście cały zysk z koncert przeznaczony jest na akcję”.

 

Szczegóły na temat przebiegu tegorocznej akcji można śledzić na bieżąco na facebookowym profilu =>Młodzieżowej Rady Miasta.O tegorocznej akcji młodzi radni opowiedzieli na konferencji prasowej. Fot. Ł. Dycha

Fot. Ł. Dycha
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-11-28

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt