Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dzieci przepytały prezydenta


Grupa małych dziennikarzy ze Szkoły Podstawowej nr 5 z dzielnicy Rybnik-Północ gościła u prezydenta Rybnika, Piotr Kuczery. Dzieci przeprowadziły wywiad z włodarzem miasta.Młodzi adepci dziennikarstwa to uczniowie klasy III SP 5, uczestniczący w zajęciach regionalnych kółka "Moje miasto". Nic więc dziwnego, że prócz pytań osobistych, o ulubioną piosenkę, hobby czy uprawiany sport, prezydent został również zasypany pytaniami o Rybnik. Dzieci chciały np. wiedzieć czy w Rybniku powstanie ZOO, jakie miasto jest dla Rybnika wzorem, albo skąd biorą się pomysły na upiększanie Rybnika?

 

Padło też pytanie o to, co w Rybniku prezydentowi podoba się najbardziej.


„Bardzo mi się podoba to, że mieszkańcy chcą w czymś uczestniczyć, coś budować, angażować w różne inicjatywy. Bardzo ważne jest to co na przykład wy robicie dzisiaj czyli interesowanie urzędem, miastem. To pokazuje, że jesteście ciekawi miasta. Patrząc historycznie idea miasta właśnie stąd się wzięła – z chęci współpracy, z chęci obecności, i to jest najlepsze w każdym mieście, w Rybniku też” – odpowiadał prezydent Piotr Kuczera. „Jeśli chodzi o samą zabudowę miasta, to najbardziej lubię spacerować w między Rynkiem a Teatrem Ziemi Rybnickiej, bo to jest ta przestrzeń, w której czuje się, że jest się częścią centrum miasta, gdzie czuje się historie miasta. Jednym z najciekawszych miejsc w Rybniku jest dla mnie też zabytkowa kopalnia Ignacy. Jeśli jeszcze tam nie byliście, bardzo Was zachęcam , byście tam pojechali i zobaczyli jak kiedyś wyglądało górnictwo i czym kiedyś były kopalnie dla naszej społeczności’ – dodał.

 

Wspólnie z prezydentem na pytania odpowiadał również z jeden z jego zastępców - Wojciech Student, pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Inwestycji i Gospodarki Przestrzennej. To on zmierzył się z interesującym pytaniem trzecioklasistów „Skąd się biorą pomysły na upiększanie Rybnika?

 

„Dobre pomysły biorą się z dobrych przykładów” – przekonywał dzieci W. Student. „Jeżdżąc po różnych miastach często oglądamy jak pięknie są urządzone, podziwiamy ich przyrodę i estetykę. Dlatego warto więc czasem spojrzeć na innych – tam gdzie jest może lepiej, ciekawiej czy po prostu inaczej - i przenieść do Rybnika coś co już się gdzieś sprawdziło. Jest wiele miast, na których warto się wzorować i przenieść takie podpatrzone pomysły do nas. Dobrym przykładem są na przykład tulipany, czyli siedziska na skwerze nad Nacyną. To pomysł, na który przed nami wpadło Toronto czy Amsterdam .”

 

Spotkanie z prezydentem dzieci zakończyły zwiedzaniem jego gabinetu, gdzie sporą atrakcją okazało się przymierzanie do prezydenckiego fotela…
Przyszli dziennikarze z klasy III. Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka

NIespodziewani goście - Mikołaj z żużlowcami. Fot. L. Tyl

Przemierzanie się do prezydenckiego fotela. Fot. W. Troszka

Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2016-12-06

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza.
(Paul Claudel)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt