Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ferie w Rybniku


Od 16 do 29 stycznia w województwie śląskim trwać będą zimowe ferie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, jaką na ten czas przygotowały rybnickie placówki kulturalne i sportowe.Warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe, wycieczki, spotkania – z takich atrakcji skorzystać będą mogły spędzające w Rybniku zimową przerwę od nauki dzieci, które zapisane zostaną na zajęcia oferowane w ramach ferii w funkcjonujących w mieście placówkach.

 

Ciekawie zapowiadają się Ferie z halo! Rybnik. Punkt informacji miejskiej zaprasza m.in. na warsztaty rękodzieła, teatrzyk, ćwiczenia wzmacniające pracę mózgu, zajęcia o tym, jak być damą i gentelmanem.

 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz  Centrum Rekreacji i Rehabilitacji – Bushido zachęcają przede wszystkim do aktywności fizycznej, oferując zajęcia na basenie oraz na będących w zasobie placówek halach sportowych.

 

Teatr Ziemi Rybnickiej zaprasza na cykl zajęć „Ferie z Teatrem”, organizując spektakle, projekcje filmowe, warsztaty plastyczne czy zajęcia wykonania i animacji postaci oraz  karnawałowy bal bajkowych bohaterów. Rybnicka biblioteka przygotowała z kolei zajęcia literackie i zabawy językowe w zakresie języków obcych oraz  gry i zabawy ruchowe.

 

W Domu Kultury Chwałowice na dzieci czekają np. kreatywne zajęcia warsztatowe (m.in. tworzenia kul do kąpieli czy świeczek z oleju palmowego), zajęcia wokalne, wycieczki do Wrocławia i Opola, udział w grze typu escape room oraz bal przebierańców.

 

„Zima w mieście” to cykl zajęć, na które zaprasza Dom Kultury w Niedobczycach. Niewątpliwą atrakcją będzie tu wyjazd do Teatru Banialuka w Bielsku-Białej. Placówka proponuje też wycieczki do miast regionu – na lodowisko w Pszowie, na basen do Raciborza, do telewizji w Katowicach czy na wystawę Lego do Gliwic.

 

Ciekawą ofertę wycieczek przygotowało też Industrialne Centrum Kultury – dzieci będą mogły zobaczyć wrocławski Hydropolis w zabytkowym podziemnym zbiorniku wody oraz pobawić się na śniegu w Wiśle. Centrum oferuje też zajęcia stacjonarne, m.in. projekcje filmowe.

 

Artystyczne Ferie to propozycja Domu Kultury w Boguszowicach. Placówka zaprasza dzieci do udziału w warsztatach tanecznych, plastycznych, astronomicznych, modelarskich i teatru papieru. W programie ponadto m.in. spektakle artystyczne, wycieki do Wrocławia i Krakowa.

 

Szczegółowe informacje na temat zajęć i zapisów:Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-01-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Piękno ludzi jest największym pięknem ziemi.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt