Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Unijna dotacja na przebudowę ul. Kotucza


Prawie 14,5 mln zł unijnej dotacji otrzyma Rybnik na przebudowę ul. Kotucza na odcinku od ronda Wileńskiego do ronda Gliwickiego. Projekt miasta znalazł się na wysokim miejscu listy rankingowej opublikowanej przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych.Środki pozyskane zostały z konkursu w zakresie przebudowy dróg krajowych w miastach na prawach powiatu (działanie 4.2 POIiŚ 2014-2020), do którego wnioski składano w kwietniu ubiegłego roku.

 

Projekt naszego miasta obejmujący przebudowę odcinka drogi krajowej nr 78 od ronda Wileńskiego do ronda Gliwickiego (ul. Kotucza) znalazł się na wysokim 5 miejscu, co gwarantuje otrzymanie wnioskowanego dofinansowania w wysokości 14 405 442,16 zł. Lista rankingowa dostępna TUTAJ.

 

Konkurs był jedyną szansą dla Rybnika na uzyskanie znaczącego dofinansowania na inwestycje na drogach krajowych w całej unijnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020.

 

Dofinansowany projekt o wartości całkowitej 17 140 493,83 zł obejmuje 2 zadania:

  • Przebudowę mostu nad rzeką Nacyną – zadanie to zostało w całości zrealizowane
    w 2014 r., miasto otrzyma refundację poniesionych już kosztów
  • Przebudowę ul. Kotucza od mostu nad rzeką Nacyną do ronda Gliwickiego – zadanie to jest planowane do realizacji w 2017 r.

Realizacja drugiego zadania stanowić będzie duże wyzwanie jeżeli chodzi o poruszanie się samochodami w centrum miasta. Planowany do przebudowy odcinek jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem na terenie całej Aglomeracji Rybnickiej i jego zamknięcie z pewnością spowoduje duże utrudnienia w ruchu. Dodatkowo inwestycja będzie prowadzona w tym samym czasie co inne planowane na 2017 r. zadania, takie jak budowa rybnickiego odcinka drogi Racibórz – Pszczyna czy też przebudowa ul. Podmiejskiej w pobliżu elektrowni.

 

Spiętrzenie ww. inwestycji jest związane z pozyskiwanymi z różnych źródeł dofinansowaniami, które determinują sztywne terminy realizacji poszczególnych projektów.

 

Warto zauważyć, iż projekt przebudowy ul. Kotucza stanowi ostatni etap prowadzonych od 2006 r. działań mających na celu przebudowę całej drogi krajowej nr 78 na terenie Rybnika. W ramach kilku projektów realizowanych z dofinansowaniem środków unijnych i budżetu państwa oraz ze środków własnych miasta za ponad 100 mln zł kompleksowo przebudowano trasy wylotowe – ul. Wodzisławską, Gliwicką, Rybnicką oraz część odcinka centralnego (fragmenty ul. Reymonta i Kotucza). Przebudowano także 1 most i 2 wiadukty, w tym 200-metrowy wiadukt w sąsiedztwie stacji kolejowej Rybnik – Towarowy.

 

Po realizacji projektu cały rybnicki odcinek drogi krajowej nr 78 będzie posiadał jednolitą nośność wynoszącą 115 kN/oś – jest to nośność wymagana dla wszystkich dróg krajowych pozwalająca m.in. bez przeszkód poruszać się najcięższym 40-tonowym ciężarówkom.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-01-10

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt