Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Z wojewodą śląskim o smogu


O problemie smogu  i sposobach walki z niską emisją rozmawiali podczas spotkania w rybnickim magistracie Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek i prezydent Rybnika Piotr Kuczera. Tematem spotkania była przede wszystkim utrzymująca się od kilku dni bardzo zła jakość powietrza na terenie miasta Rybnika (stacja pomiarowa na ul. Borki w Rybniku odnotowała rekordowy pomiar pyłu zawieszonego PM10 - 1563 μg/m3). O sytuacji tej rozmawiano w kontekście smogu jako stałego problemu mieszkańców Rybnika i regionu w okresie jesienno-zimowym.

 

Sporo uwagi poświęcono też podejmowanym przez rybnicki samorząd działaniom nastawionym na walkę z niską emisją, takim jak przede wszystkim dopłaty do inwestycji ekologicznych rybniczan, termomodernizacje i zmiany systemów ogrzewania obiektów użyteczności publicznej czy akcje edukacyjne.

 

Prezydent Piotr Kuczera zaapelował do wojewody o przyspieszenie działań dotyczących wprowadzenia standardów emisyjnych dla kotłów węglowych oraz ustalenia norm jakości paliw stałych. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek wyraził przekonanie, że walka ze smogiem to jedno z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi nasz kraj, zapewniając, że na szczeblu rządowym trwają prace, których celem jest wprowadzenie ogólnopolskich regulacji wspomagających samorządy w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza.

 

Warto podkreślić, że o wprowadzenie rozwiązań systemowych dotyczących przede wszystkim norm jakości spalanych paliw i standardów emisyjnych dla sprzedawanych kotłów samorządowcy subregionu zachodniego województwa śląskiego apelują od dłuższego czasu, przedstawiając swoje postulaty w pisemnych stanowiskach.

 

Podczas spotkania rozmawiano także o podjętej przez Prezydenta Miasta Rybnika decyzji o wyrażeniu zgody na zawieszenie przez dyrektorów w dniach 10 i 11 stycznia zajęć we wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Rybnik ze względu na rekordowe przekroczenia norm jakości powietrza.

 

Obecna na spotkaniu w Rybniku Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty w Katowicach – uzyskała zapewnienie, że uczniowie, którymi rodzice nie mogą opiekować się w czasie zawieszenia zajęć, mają zapewnione zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w placówkach.
Fot. Biuro Wojewody Śląskiego

Fot. Biuro Wojewody Śląskiego

Fot. Biuro Wojewody Śląskiego

Fot. Biuro Wojewody Śląskiego

Fot. Biuro Wojewody Śląskiego
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-01-10

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Piękno ludzi jest największym pięknem ziemi.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt