Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Będą nadzorować budowę RDRP


Konsorcjum firm MP-Mosty Sp. z o. o i Drogowa Trasa Średnicowa S.A. będzie nadzorować budowę Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna. Umowę z wyłonioną w przetargu firmą podpisano we wtorek, 31 stycznia w rybnickim urzędzie miasta.Konsorcjum będzie pełnić funkcję Koordynatora Czynności Nadzoru Inwestorskiego dla czterech etapów budowy Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna w Rybniku i Żorach oraz budowy Drogi Śródmiejskiej na odcinku od ul. Obwiednia Południowa w Rybniku do Węzła Śródmiejskiego.

 

Każda inwestycja ma swoje etapy. Dzisiaj wykonujemy kolejny krok – po podpisaniu umowy dotyczącej unijnego dofinansowania na budowę rybnickiego odcinka Drogi Racibórz – Pszczyna możemy przedstawić firmę, która będzie odpowiedzialna za nadzór nad tą inwestycją – wskazywał prezydent Rybnika Piotr Kuczera.
Fot. W. Troszka

 

Konsorcjum wyłonione zostało w drodze przetargu nieograniczonego (ZOBACZ) i będzie w imieniu Miasta nadzorować przebieg najważniejszej dla przyszłości Rybnika inwestycji:

 

– Konsorcjum stanowi połączenie dwóch dobrych firm na rynku. MP Mosty, spółka z Krakowa, specjalizuje się w projektowaniu inwestycji drogowych i nadzorach inwestycyjnych, Drogowa Trasa Średnicowa, firma z Katowic, ma doświadczenie w szczególności w nadzorach inwestycyjnych. Przygotowujemy odpowiednie zaplecze, mamy liczący około 20 osób zespół, bierzemy się do pracy. Naszym celem jest, by inwestycja, którą będziemy nadzorować, dobrze służyła miastu. Jako projektanci tej inwestycji wiemy jak wygląda dokumentacja, jakie są rozwiązania – będzie nam łatwiej skoordynować ten projekt  – zaznaczał prezes zarządu MP-Mosty Paweł Samek. 

 Fot. W. Troszka

 

Do obowiązków konsorcjum będzie należało m.in. sprawdzenie dokumentacji budowlano-wykonawczej, zarządzanie budową i wspieranie Miasta w wypełnianiu obowiązków sprawozdawczych wynikających z procedur współfinansowania projektu ze środków unijnych:

 

– Przy tak dużym zadaniu potrzeba tzw. inżyniera kontraktu. W urzędzie miasta nie posiadamy specjalistów, którzy są potrzebni do nadzorowania tej budowy, bo poza osobami, które potrafią nadzorować prace typowo drogowe, potrzebni są jeszcze – zgodnie z wydaną decyzją środowiskową – np. eksperci do nadzoru ornitologicznego, hiropterologicznego,  botanicznego czy archeologicznego – podkreślał zastępca prezydenta Rybnika Janusz Koper

 Fot. W. Troszka

 

Koordynator Czynności Nadzoru Inwestorskiego będzie na każdym etapie inwestycji czuwał nad jakością wykonywanych prac i stosowanych materiałów.

 

– Specyfikacja i projekt budowlany inwestycji określają, z jakich materiałów droga ma zostać wykonana. Firma nadzorująca zweryfikuje te materiały pod względem ich zgodności z wymogami – zarówno na etapie dostarczania materiałów, jak i w trakcie ich wykorzystywania w budowie, będzie sprawdzać np. czy zagęszczenie materiału w warstwach wierzchnich jest odpowiednie – dodaje Janusz Koper.Fot. W. Troszka

 

Aktualnie trwa analiza dokumentacji złożonej w przetargu mającym na celu wybór wykonawcy inwestycji – firmy, która będzie budować drogę Racibórz – Pszczyna (ZOBACZ). Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na koniec lutego, a rozpoczęcie prac na kwiecień. 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-01-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt