Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dotacja na budowę żłobka


Miasto Rybnik pozyskało ponad milion złotych dofinansowania do budowy żłobka przy ul. Orzepowickiej w dzielnicy Maroko-Nowiny.Środki pozyskano w ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch plus” 2017.

 

Program przyznawał dotacje w ramach czterech modułów. Moduł pierwszy skierowany był do gmin, które mogły się ubiegać o środki na utworzenie w 2017 r. nowych miejsc opieki i ich funkcjonowanie – właśnie w tym zakresie o dofinansowanie starał się Rybnik, pozyskując 1 023 680 zł na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Informacje o wynikach TUTAJ.

 

Rybnicki żłobek powstanie na terenie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej. Na jego wybudowanie zabezpieczono w budżecie miasta kwotę 3,5 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na powstanie nowego, 4-oddziałowego żłobka z pełnym zapleczem: sanitarnym, kuchennym, socjalnym, administracyjnym, magazynowym i technicznym dla 80 dzieci do lat 3 z terenu miasta.

 

Powierzchnia całkowita żłobka wyniesie około 1200 m2. W obiekcie wydzielone zostaną strefy: łóżeczkowa (leżakowania) i aktywna (zabawy). Dodatkowo powstaną m.in.: szatnie ubraniowe i podręczne, magazyny na: wózki, leżaki, pościel, środki czystości, sprzęt, itp., łazienki i węzły sanitarno-higieniczne, pomieszczenia: gospodarcze, techniczne, dla personelu, administracyjne, WC zewnętrzne dla dzieci korzystających z placu zabaw, toaleta dla niepełnosprawnych, kuchnia wraz zapleczem, suszarnia, pralnia. Wybudowany zostanie też plac zabaw, a teren wokół budynku zostanie zagospodarowany – droga dojazdowa, chodniki, parkingi, zieleń, ogrodzenie itp.

 

Inwestycja jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez rodziców małych dzieci – na terenie Miasta Rybnika brakuje publicznego żłobka. Zgodnie z harmonogramem przedsięwzięcie powinno zostać zrealizowane w 2017 roku.

 

Warto przypomnieć, że Rybnik pozyskał też przeszło 1,5 mln unijnej dotacji na wyposażenie żłobka oraz bieżące funkcjonowanie placówki po jej uruchomieniu – więcej TUTAJ.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-02-02

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto sądzi, iż zdoła się obejść bez całego świata, myli się bardzo; ale kto sądzi, że świat nie może się obejść bez niego, myli się jeszcze bardziej.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt