Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Coraz więcej zgłoszeń do nagrody „Juliusz”


Jeszcze do 23 lutego przyjmowane są zgłoszenia do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”. Tymczasem napływają kolejne książki ubiegające się o ten prestiżowy tytuł – do tej pory do rybnickiego magistratu przekazano ponad 90 tytułów!Górnośląska Nagroda Literacka „Juliusz” to ustanowione przez Prezydenta Miasta Rybnika wyróżnienie dla najlepszej książki spośród produkcji literackiej danego roku.

 

Nagrodę po raz pierwszy przyznano w 2016 roku podczas 47. Rybnickich Dni Literatury wydanej w 2015 roku książce „Kobro. Skok w przestrzeń” autorstwa Małgorzaty Czyńskiej (więcej informacji TUTAJ).

 

Pierwsza edycja nagrody cieszyła się sporym zainteresowaniem – kapituła konkursu, którą tworzyli przedstawiciele ośrodków literackich i uniwersyteckich z różnych stron kraju, zapoznała się z ponad stu zgłoszonymi publikacjami!

 

Jest spora szansa na to, że ubiegłoroczna liczba zgłoszonych książek będzie w tym roku wyższa. Propozycje tytułów do nagrody można zgłaszać do 23 lutego, tymczasem do dzisiaj napłynęło już ponad 90 propozycji. Wśród nich znajdziemy zarówno prozę, jak i poezję,  pozycje podejmujące tematykę wsi, małych ojczyzn, historii, kultury i wielu innych zagadnień. 

 

Na bieżąco aktualizowana lista zgłoszonych książek dostępna jest na stronie Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” – ZOBACZ. Bieżące informacje można znaleźć także na Facebooku – ZOBACZ.

 

Warto dodać, że Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku otrzymała po 1 egzemplarzu wszystkich tytułów. Książki będą niedługo dostępne – już dziś zapraszamy do lektury!
Fot. Biuro Kultury UM Rybnik

 

Przypominamy, że publikacje kandydujące do Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz” mogą zgłaszać wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa, osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim i członkowie Kapituły. Data pierwszego wydania zgłaszanej książki musi mieścić się pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2016 r.

 

Zgłoszenia wybranej książki należy przesłać na adres:

 

Urząd Miasta Rybnika

ul. Bolesława Chrobrego 2

44-200 Rybnik

z dopiskiem „Górnośląska Nagroda Literacka Juliusz” wraz z kartą zgłoszenia i 12 egzemplarzami książki z przeznaczeniem do prac związanych z wyłonieniem laureata konkursu przez członków kapituły.

 

Więcej informacji w regulaminie Górnośląskiej Nagrody Literackiej „Juliusz”: ZOBACZ REGULAMINFot. Biuro Kultury UM Rybnik
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-02-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chcesz się pozbyć pracy? Wykonaj ją.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt