Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Człowiek Roku Rybnik.com.pl


Andrzej Kłosok, Maria Budny-Malczewska, Piotr Kuczera, Tomasz Kieczka i spółka Sare laureatami Konkursu Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2016! Statuetki wręczono 23 lutego w Teatrze Ziemi Rybnickiej.Tradycyjnie nagrody w Konkursie Człowiek Roku Rybnik.com.pl były przyznawane w czterech kategoriach: Biznes, Kultura, Sport i Nagroda Internautów. Laureatów w pierwszych trzech kategoriach wybierała Kapituła Konkursu, natomiast Nagrodę Internautów przyznawali sami czytelnicy portalu Rybnik.com.pl.

 

Biznes

 

W tej kategorii zwyciężył Andrzej Kłosok, właściciel biurowca Business Center K1. – Jestem zaskoczony troszeczkę tą nagrodą. Czuję się jakbym odbierał Oskara. Chciałem podziękować za te wyróżnienie. W biznesie dla mnie najistotniejszą rzeczą jest odrobina szczęścia, bez tego interes może się nie powieść – powiedział laureat.

 

Oprócz zwycięzcy w tej kategorii nominowani byli: Tomasz Kieczka, twórca firmy i marki Regio, producenta odzieży sportowej oraz Dariusz Szymura właściciel Zakładu Kształtowania i Utrzymania Terenów Zieleni „Rajgras”.

 

Kultura

 

Statuetka w tej kategorii powędrowała do Marii Budny-Malczewskiej, artystki, malarki, animatorki kultury. – Wzruszyłam się, sama nominacja jest dla mnie pięknym przeżyciem. Dziękuję kapitule, że widzi plastykę w mieście – zwróciła się do publiczności. Zwyciężczyni poprosiła przy tej okazji prezydenta Piotra Kuczerę, by ten pomógł w reaktywacji Festiwalu Sztuki Współczesnej. – W tej okoliczności jak mam odmówić tak pięknej kobiecie? – zapytał retorycznie prezydent Rybnika.

 

W tej kategorii nominowani też byli: Łukasz Drozd OZD –  pochodzący z Rybnika twórca nowoczesnej muzyki live elektronicznej, Marcin Giba – organizator i dyrektor artystyczny Rybnickiego Festiwalu Fotografii, Mariola Rodzik-Ziemiańska  –  artystka, trenerka, poetka, wokalistka, animatorka kultury oraz Bogumiła Ziołko-Napieralska bibliotekarka, koordynatorka projektów międzypokoleniowych, animator społeczności dzielnicy Paruszowiec.

 

Sport

 

W tej kategorii po raz drugi z rządu zwyciężył Piotr Kuczera, dżudoka Kejza Team Rybnik. – Stojąc tutaj nie pozostaje mi nic innego jak podziękować trenerowi Arturowi Kejzie, który dołożył wszelkich starań, żebym dalej reprezentował Rybnik. Dziękuję moim rodzicom i wszystkim za wsparcie – powiedział sportowiec.

 

O zwycięstwo walczyli również: Julia Kowalczyk – dżudoczka KS Polonia Rybnik, Mariusz Prudel – zawodnik TS Volley Rybnik (siatkówka plażowa), Karina Szczepkowska – zawodniczka Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku, a także Kacper Woryna –  żużlowiec KS ROW Rybnik.

 

Nagroda Internautów

 

Czwartą statuetkę otrzymał Tomasz Kieczka. O jego zwycięstwie zdecydowały 3373 głosy internautów. – Bardzo dziękuję wszystkim za oddane głosy na wszystkich nominowanych. Myślę, że w głównej mierze mogłem liczyć na poparcie środowiska sportowego, z którym jestem silnie związany i z którym współpraca daje mi ogromną satysfakcję  – powiedział laureat.

 

Nagroda Specjalna

 

Na wniosek redakcji Rybnik.com.pl. przyznano też Nagrodę Specjalną, którą otrzymała spółka Sare. –  Działalność takiej firmy jak Sare to znakomita promocja miasta i przykład na to, że również nasze firmy mogą robić interesy na całym świecie i prosperować na giełdzie – oznajmił prezydent Piotr Kuczera.

 

Faktycznie, zaczynaliśmy w skromny sposób, przez wiele lat pracowaliśmy nad naszymi narzędziami, dzisiaj zajmujemy się komunikacją wielokanałową. Śledzimy osoby w sieci, analizujemy ich ruch, by komunikaty trafiały do nich w sposób jak najbardziej użyteczny, a nie tylko reklamowy. Tak naprawdę nagroda przeznaczona jest dla wszystkich pracowników, którzy przez te wszystkie lata tworzyli spółkę – mówił podczas odbierania nagrody Dariusz Piekarski, prezes spółki Sare.

 

Podczas gali przeprowadzono też licytację dobroczynną obrazu, który przekazała Maria Budny-Malczewska. Obraz wylicytował przedsiębiorca Andrzej Kłosok, która zaoferował za dzieło 3000 złotych. Dochód z licytacji w całości przekazano na cele Niemedycznego Hospicjum Domowego im. Rafała Kalinowskiego w Rybniku.

 

Czwartkową uroczystość uświetnił koncert rybnickich zespołów młodego pokolenia – EDA i Supersonic.
Laureaci konkursu. Fot. D. Gajda

 

Źródło: materiały prasowe Organizatora

 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-02-24

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Awansu można się nawet dochrapać. Pod warunkiem jednak, że i szefowi przyśni się to samo.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt