Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Kulturalny marzec


W tym miesiącu w Rybniku... Piotr Fronczewski ze spektaklem "Edukacja Rity"! Z Leszkiem Cichońskim ustanowimy Gitarowy Rekord Rybnika, a Rybnicki Festiwal Fotografii odbędzie się po raz XIV.Plakaty informacyjne mają w tym miesiącu znakomite wieści dla miłośników kultury. Do najważniejszych newsów należy z pewnością znakomity spektakl na podstawie sztuki Willy'ego Rusella - "Edukacja Rity". W oparciu o to dzieło powstał także nakręcony w 1983 roku film z Michaelem Cainem i Julie Walters, który okazał się hitem i z łezką w oku wspominany jest przez niektórych z nas. Opowieść o wiedzy i inteligencji, starości i młodości a także - o  mężczyźnie i kobiecie poruszy z pewnością wielu.

 

O tym, że Rybnik muzyką stoi nie trzeba chyba przekonywać nikogo - usłyszał o tym także organizator gitarowych rekordów guinessa, Leszek Cichoński. 26 marca będzie okazja, aby spotkać się z gitarami pod hasłem ustanawiania Gitarowego Rekordu Rybnika. Drodzy gitarzyści, to będzie wasze święto! Spotkajmy się w Harcówce w dzielnicy Ligota-Ligocka Kuźnia.

 

Skoro już mowa o muzyce, warto wspomnieć także o koncercie symfonicznym "Mistrzowskie interpretacje dzieł koncertowych", podczas którego Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku wykona rapsodię koncertową z "Tzigane" Maurice'a Ravela oraz IX symfonię e-moll "Z Nowego Świata" Antonína Dvořáka. Muzyków poprowadzi Andrea Di Mele, włoski dyrygent, z którym uczniowie rybnickiej szkoły muzycznej mieli przyjemność pracować podczas zeszłorocznej edycji projektu Orchestra Sinfonica Giovanile Internazionale.

 

Bardzo popularną w naszym mieście formą spędzania czasu staje się także fotografia. Ilość zgłoszeń na warsztaty w tym zakresie zawsze jest ogromna. Podczas XIV Rybnickiego Festiwalu Fotografii będzie można spotkać prawdziwe sławy - pojawi się m.in. Filip Springer, Maksymilian Rigamonti oraz Agnieszka Rayss. Twórcy najwspanialszych zdjęć opowiedzą nam o sztuce zaklinania rzeczywistości w kadry, a galerie wypełnią się pracami. W planie również zajęcia warsztatowe.

 

10 marca czekają nas dwa bardzo ciekawe wydarzenia - spotkanie z autorem przekomicznej "Ostatniej arystokratki", Evženem Bočkiem oraz festiwal filmów żeglarskich JachtFilm.

 

Przed nami także znakomita propozycja operowa - "Traviata" Verdiego z The Met w zdumiewającej inscenizacji Willy'ego Deckera. "La Traviata" jest muzyczną adaptacją powieści Aleksandra Dumasa syna pt. "Dama kameliowa". Nowszą wariacją na ten sam temat jest film musicalowy "Moulin Rouge" z 2001 roku (Nicole Kidman i Ewan McGregor). Tragiczna miłość młodego pisarza i pięknej kurtyzany wzrusza już blisko 170 lat!


Miłośników opery powinien ucieszyć także fakt, że w tym miesiącu The Met zdarzy się aż dwa razy ("Idomeneusz, król Krety"), a oprócz tego zagości u nas "Straszny Dwór" Stanisława Moniuszki w wykonaniu artystów Opery Śląskiej w Bytomiu.

 

W Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się 17 marca Dzień św. Patryka - Carrantouhill wraz z zaproszonymi gośćmi zabiorą nas na zieloną Irlandię dzięki niepowtarzalnym wyspowym dźwiękom.

 

Więcej szczegółów na plakatach w 70 gablotach na terenie miasta.

 

Plakat można także pobrać tutaj.
Kliknij w obrazek, żeby powiększyć plakat
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-03-03

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Szczęście to łza, którą się otarło i uśmiech, który się wywołało...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt