Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Wykonawca budowy drogi Racibórz-Pszczyna


Miasto wybrało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę Regionalnej Drogi Racibórz-Pszczyna (etap I do IV) w Rybniku i Żorach oraz budowę Drogi Śródmiejskiej, na odcinku od ul. Obwiednia Południowa w Rybniku do Węzła Śródmiejskiego.Wybór Przedsiębiorstwa Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia (oferta na  352.567.213,94 zł) dokonany został 6 marca br. o czym zostali poinformowani pozostali uczestnicy postępowania, którzy mają teraz 10 dni na ewentualne wniesienie odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej.

 

Dodatkowo, ze względu na dużą wartość zamówienia oraz fakt współfinansowania zamówienia ze środków Unii Europejskiej, komplet dokumentacji z postępowania musi zostać przekazany do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, który przeprowadzi kontrolę w zakresie prawidłowości przeprowadzonego postępowania z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych. Informacja o wyniku kontroli powinna nastąpić do 14 dni od dnia doręczenia dokumentacji.

 

Zawarcie umowy z wybranym wykonawcą może więc nastąpić najwcześniej po upływie terminu na wniesienie odwołania oraz po otrzymaniu pozytywnej informacji o wyniku kontroli. Może to nastąpić pod koniec marca lub na początku kwietnia.

 

Ewentualne odwołanie wniesione przez wykonawcę lub stwierdzenie przez Prezesa UZP naruszeń w postępowaniu może wypłynąć na wydłużenie procedury o czas niezbędny na wykonanie odpowiednich zaleceń.

 

Szczegółowe informacje na temat przetargu znaleźć można tutaj

 

 

***

 

Na chwilę obecną 37 właścicielom nieruchomości, leżących w przebiegu  rybnickiego odcinka drogi Racibórz –Pszczyna, Miasto wypłaciło zaliczki na poczet przyszłego odszkodowania (w sumie jest to kwota 15,165 mln zł).

 

Jak dotąd w całości przejętych zostało 17 z 53 budynków, stojących w przebiegu drogi. W Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej złożonych zostało  14 wniosków na przydział mieszkań zastępczych. 7 rodzin podpisało już umowy i otrzymało lokale. Jedna osoba zdecydowała się na skorzystanie z pomieszczeń magazynowych.

 

Więcej informacji na temat budowy drogi tutajPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-03-08

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czas się nie śpieszy - to my nie nadążamy.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt