Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybniczanie wybierają komunikację miejską


Obniżka cen biletów zachęciła rybniczan do korzystania z komunikacji miejskiej. Pierwsze efekty wprowadzonych zmian w polityce transportowej są bardzo zachęcające.Odczuwalnie więcej pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej, zarówno w dni robocze, jak i w weekendy. To bardzo dobry prognostyk, choć pełniejszą analizę musimy jeszcze trochę poczekać.

 

- Wyciągnęliśmy pierwsze dane z systemu sprzedażowego – mówi prezydent Piotr KuczeraW zasadzie we wszystkich aspektach jest postęp, choć to na razie tylko dane z jednego tygodnia, zatem bardzo wyrywkowe. Dane przeanalizowano na dwa sposoby: porównując do analogicznego okresu w roku poprzednim oraz zestawiając wyniki z porównywalnym zakresem czasu w lutym. Wnioski są obiecujące. - W pierwszym tygodniu marca sprzedano 10% więcej biletów okresowych niż w tym samym czasie rok temu – dodaje prezydent – Trzeba pamiętać, że to są lojalni klienci, także wzrost w tym segmencie bardzo cieszy.

 

Pierwsze porównania dotyczące opłat jednorazowych też pokazują wzrost. W pierwszy weekend marca za bilet jednorazowy e-Kartą zapłaciło prawie 1200 osób więcej niż w ostatni weekend lutego. Wzrost ten odnotowano przy praktycznie niezmienionej liczbie biletów sprzedanych przez kierowców autobusów. A to oznacza, że o ponad 10% zwiększyło się zapełnienie autobusów.

 

- Warto zauważyć, że weekendowy wzrost jest powodowany w zasadzie wyłącznie zmianami cen w komunikacji miejskiej, ponieważ opłaty parkingowe w dni wolne nie obowiązują – zaznacza Bartosz Mazur, doradca prezydenta ds. transportu – W typowym dniu roboczym dla odmiany odnotowano wzrost liczby przejazdów o półtora tysiąca przejazdów.

 

Najważniejsze jest teraz monitorowanie zmian w dłuższym okresie czasu, aby wyciągnąć bardziej reprezentatywne wnioski. Trzeba też pamiętać, że samą taryfą zbyt wiele się nie zdziała – konieczne będą reformy układu linii, poprawa dostępności przystanków czy dbałość o jakość przewozów. Działania kompleksowe mogą przekonać jeszcze większą liczbę rybniczan do korzystania z autobusów.

 

Więcej o zmianach w cenniku komunikacji miejskiej tutajPoleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-03-17

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt