Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Jubileuszowe Targi Edukacji


Już po raz 10 w Rybniku zorganizowane zostały Targi Edukacji. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się pierwszego dnia wiosny, we wtorek 21 marca. W tym roku prezentacje szkół ponadgimnazjalnych można było zwiedzać w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych.Inauguracja targów, z udziałem uczniów, dyrektorów szkół oraz uczestniczących w projekcie Erasmus gości z Portugalii, Litwy, Włoch i Turcji odbyła się auli „Ekonomika”.

 

Kiedy 10 lat temu po raz pierwszy zorganizowane zostały w Rybniku Targi Edukacji, wy którzy dziś tutaj siedzicie, mieliście jakieś 5-6 lat, byliście u progu swojej edukacji, rozpoczynaliście dopiero swoja przygodę z nauką. Wszystko stało przed wami otworem” - mówił podczas otwarcia zastępca prezydenta Rybnika, Wojciech Świerkosz. „Dzisiaj idziecie o krok dalej, macie okazję przyjrzenia się, co przygotowały dla was szkoły ponadgimnazjalne, możecie z bliska zapoznać się z ich ofertą, wybierając to co dla was najbardziej interesujące”.

 

W konwencji nawiązującej do telewizji śniadaniowej, młodzież przedstawiła krótkie wideoprezentacje szkół biorących udział w targach, by po oficjalnej części zaprosić uczestników do zwiedzania stoisk poszczególnych placówek.  Jak co roku, podczas targów młodzież gimnazjalna mogła zebrać informacje na temat wybranej szkoły, porozmawiać z uczniami placówek, porównać oferty edukacyjne. Wszystko po to, by potem móc podjąć jak najlepszą dla siebie decyzję o wyborze szkoły i kierunku dalszego kształcenia.

 

Druga część targów, dedykowana młodzież ponadgimnazjalnej odbyła się na rybnickim kampusie, gdzie swoja ofertę edukacyjna zaprezentowały samorządy studenckie szkoły wyższe. Całość zainaugurował wykład dr Renaty Pęciak „Mega trendy we współczesnym świecie” w auli Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

 

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z targów:Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-03-21

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Brak wiary w człowieka, pojawia się zaraz po braku wiary w siebie.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt