Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

„Maj, bzy, Rybnik i Ty” po raz drugi


Gwiazdy na scenie, moc muzycznych wrażeń i wiosenna energia! Nadchodzi II edycja imprezy pod hasłem „Maj, bzy, Rybnik i Ty”. Długi majowy weekend w Rybniku zapowiada się bardzo interesująco, gwarantując rozrywkę na wysokim poziomie.

 Pięć dni wypełnionych przede wszystkim bardzo atrakcyjną ofertę muzyczną – to propozycja Rybnika na tegoroczną majówkę, która rozpocznie się… już 29 kwietnia. Wydarzenie jest kontynuacją ubiegłorocznej imprezy pod hasłem „Maj, bzy, Rybnik i Ty”, która  pozostawiła po sobie wiele pozytywnych wrażeń, zarówno wśród rybniczan, jak i licznych przybyłych do miasta gości.

 

W 2016 roku Miasto zaprosiło mieszkańców na świetną zabawę z muzyką elektroniczną, dobrym jazzem, filmowym leżakowaniem i chwilą historycznej zadumy. Kilkudniowe wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem stąd też decyzja o kontynuacji przedsięwzięcia. Siłą ubiegłorocznej edycji byli artyści z wysokiej półki – m.in. Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Wojtek Mazolewski, Smolik. Nie inaczej będzie w tym roku – Rybnik ponownie stawia na muzyczną wysoką jakość – zaznacza Piotr Masłowski, zastępca prezydenta Rybnika. 

Rekomendacją dla rybnickiej majówki jest bardzo dobry odbiór wydarzenia przez artystów:

 

–  Dostaliśmy ogromną ilość pozytywnych komentarzy na temat rybnickiej majówki, nie tylko od mieszkańców miasta czy gości Rybnika, ale też ze strony środowiska muzycznego. Co więcej, cenieni na rynku muzycznym artyści za pośrednictwem Wojtka Mazolewskiego, wyrażali chęć zagrania w Rybniku podczas kolejnej edycji. Zachwycił ich wysoki poziom wydarzenia, ciekawa formuła i wyjątkowa atmosfera, jaka towarzyszyła przedsięwzięciu – wyjaśnia Elżbieta Wolny-Lukskierownik Biura Kultury Urzędu Miasta Rybnika.

 

Jakie atrakcje czekają podczas drugiej edycji „Maj, bzy, Rybnik i Ty”?

 

To między innymi koncert jednego z czołowych polskich zespołów nowoczesnej sceny muzycznej – wrocławskiego Mikromusic, słynącego z umiejętnego łączenia wielu gatunków muzycznych, zwłaszcza trip hopu, jazzu, funky, rocka i muzyki ludowej. To także koncert Doroty Miśkiewicz, wokalistki, kompozytorki i skrzypaczki, nagrywającej z najwybitniejszymi muzykami. Artystka wystąpi w programie „Piano.pl”, stanowiącym swego rodzaju hołd złożony polskiej pianistyce, zwłaszcza jazzowej. Towarzyszyć jej będą równie uzdolnieni muzycy, m.in. Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia czy Henryk Miśkiewicz.

 Dorota Miśkiewicz. Fot. Materiały prasowe

 

Na rybnickiej majówce zobaczymy także świetnego polskiego gitarzystę i kompozytora Marka Napiórkowskiego z projektem WAW-NYC, w którym – jak czytamy w opisie tgo artystycznego przedsięwzięcia – „za pośrednictwem muzyki dynamicznie rozwijająca się Warszawa spotyka się z tętniącą życiem stolicą jazzu i współczesnej sztuki – Nowym Jorkiem”. W mieście wystąpi też Miuosh – pochodzący z Katowic raper i producent muzyczny, współpracujący z czołowymi polskimi artystami. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków przełamujący schematy myślenia o hip-hopie i umiejętnie łączący go z innymi gatunkami. Podczas imprezy „Maj, bzy, Rybnik i Ty” pojawi się ponadto O.S.T.R., niezwykle popularny raper, freestyle'owiec, muzyk, kompozytor i inżynier dźwięku, laureat dwóch Fryderyków. Jego ostatni album „Życie po śmierci” został bardzo dobre przyjęty przez publiczność, kilkakrotnie uzyskując status platynowej płyty.

 Fot. Materiały prasowe

 

W finale wydarzenia z koncertami wystąpią: Mika Urbaniak & Victor Davies. Mika Urbaniak, córka legend światowego jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – to artystka o unikalnym głosie, eksperymentująca z różnymi stylami, oscylująca zwłaszcza wokół popu, jazzu, hip-hopu, RnB i bluesa. Koncertowała na całym świecie, grając z wieloma uznanymi artystami. Jej współpraca ze znakomitym brytyjskim wokalistą i gitarzystą Victorem Davies’em zaowocowała ciekawym połączeniem swingu oraz jazzu i niezwykle energetycznymi koncertami.

 Fot. Materiały prasowe

 

Absolutną „wisienką na torcie” będzie wieńczący rybnicką majówkę 2017 koncert Urszuli Dudziak – wybitnej wokalistki jazzowej i kompozytorki, która współpracowała z największymi artystami światowego formatu. „Królowa jazzu”, mająca opinię artystki oryginalnej i perfekcyjnej, zachwyci publiczność swoim głosem, techniką wokalną i niezwykłą energią, która stanowi jej znak rozpoznawczy na scenie.

 

Tak przygotowana propozycja na długi majowy weekend w Rybniku to okazja do promocji miasta w regionie.

 

– Wydarzenie odbije się szerokim echem w województwie – celujemy w promocję w regionie, zapraszając do udziału w organizowanych imprezach przede wszystkim rybniczan, ale też mieszkańców innych śląskich miast. Myślę, że śmiało mogę zaryzykować stwierdzenie, że rybnicka majówka będzie najlepszą tego typu propozycją w województwie. Ta świetnie przygotowana pod względem programowym impreza potwierdza pozycję Rybnika jako wiodącego w regionie ośrodka kulturalnego – podkreśla Robert Cebula, naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta RybnikaPink Freud. Fot. Marta Kacprzak

 

Szczegółowy program rybnickiej majówki TUTAJ oraz poniżej. Zapraszamy też do dołączenia do wydarzenia na Facebooku - ZOBACZ.

 

Rynek:

 

29.04, sobota

16.00   Edyta Górecka

17.00   Julia Pietrucha

19.00   Bovska

21.00   Mikromusic

 

30.04, niedziela – Światowy Dzień Jazzu

14.30   Bit Mad Project

16.00   Krzysztof Popek Fresh Air Project

17.30   Pink Freud Plays Autechre

19.00   Koncert Doroty Miśkiewicz pt. Piano.pl z towarzyszeniem Andrzeja Jagodzińskiego, Bogdana Hołowni, Piotra Orzechowskiego, Henryka Miśkiewicza, Bartosz Dworak Quartet

21.00  Marek Napiórkowski WAW-NYC

 

01.05, poniedziałek

10.00   Rynek Basket – uliczny turniej koszykówki

17.30   Metrowy & Fankatak

19.00   Miuosh

20.30   O.S.T.R.

 

02.05, wtorek

19.00   Swingowi Excentrycy – koncert muzyki filmowej (dyrygent: Wiesław Pieregorólka z Big Collective Band)

 

03.05, środa

18.00   Mika Urbaniak & Victor Davies

19.30   Urszula Dudziak

 

Plac Jana Pawła II

29.04-02.05  Food Fest! Rybnik – zlot foodtrucków oraz wytwórców piwa i wina rzemieślniczego. 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-03-29

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Żyj według życiorysu, który chciałbyś sobie napisać.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt