Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

W Rybniku powstaje klasa żeglarska


Od września w Rybniku funkcjonować będzie IV klasa sportowa o profilu żeglarskim. W środę, 5 kwietnia, w Gimnazjum nr 2 zaplanowano prezentację tej ciekawej oferty edukacyjnej.Nabór do IV klasy spor­to­wej o profilu że­glar­skim, ogłaszany przez Sekcję Że­glar­ską TS Kuźnia Rybnik oraz Gim­na­zjum Mi­strzo­st­wa Spor­to­we­go nr 2 w Rybniku przy wspar­ciu Miasta Rybnika, jest efektem realizowanego od września 2016 roku Programu Edukacji Wodnej i Żeglarskiej.

 

W jego ramach ucznio­wie klas 1-3 szkół pod­sta­wo­wych sta­wia­ją pierw­sze kroki na wodzie – zajęcia odbywają się w sekcji żeglarskiej TS Kuźnia w Rybniku-Stodołach. Przedsięwzięcie wspiera Miasto, które m.in. zapewniło środki na zakup spe­cja­listycz­ne­go sprzętu, w tym 12 komp­let­nych łódek klasy Opti­mist. Dzięki tym in­we­sty­cjom możliwa jest re­ali­zacja pro­gra­mów szkol­nych.
Fot. Materiały prasowe

 

Nabór do klasy żeglarskiej będzie prowadzony przez Szkołę Podstawową nr 10, która powstaje z przekształcenia Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2.

 

O tym, jak będzie wyglądać edukacja w klasie żeglarskiej, można będzie się przekonać podczas dnia otwartego, który zaplanowano w środę, 5 kwietnia w Gimnazjum nr 2 (ul Grunwaldzka 18, godz. 17.00-19.00). W programie między innymi lekcja pokazowa z żeglarstwa dla najmłodszych, filmy z treningów i regat, spotkanie z trenerami i zawodnikami sekcji żeglarskiej. Podczas dnia otwartego będzie również możliwość zapoznania się z kadrą szkoleniową oraz zwiedzenia budynku szkoły.

 Fot. Materiały prasowe

 

– Żeglarska klasa sportowa umożliwi połączenie nauki ze sportem. Żeglarstwo to sport,  który oprócz rozwijania umiejętności specjalistycznych i podnoszenia sprawności fizycznej uczy wielu innych umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu – samodzielności, zaradności, zdolności podejmowania ważnych decyzji, organizacji pracy i wielu innych. Przy okazji jest świetną zabawą i prawdziwą przygodą – wskazuje Agata Mrugalska, trener najmłodszych grup TS Kuźnia i koordynator PEWiŻ ze strony klubu.

 

– Rolą miasta jest stwarzanie jak najlepszych możliwości edukacyjnych. Klasa sportowa o profilu żeglarskim z całą pewnością jest znakomitą propozycją dla ciekawych świata i aktywnych dzieci, oferując jednocześnie naukę i możliwość rozwijania pasji. Przedsięwzięcie znakomicie wpisuje się też w kierunki rozwoju miasta – w ideę stwarzania atrakcyjnej oferty rekreacji nad wodą – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 Fot. Materiały prasowe

 

Warto podkreślić, że nauka w klasie żeglarskiej da możliwość uprawiania sportu, który nie koliduje z zajęciami szkolnymi i z podstawą programową – 6 dodatkowych, specjalistycznych godzin WF będzie wpisanych w plan lekcji. Zajęcia z żeglarstwa będą się odbywać w Rybniku-Stodołach, dokąd dzieci dojeżdżać będą wspólnym transportem w ramach zajęć szkolnych.

 

W organizację przedsięwzięcia zaangażowane są doświadczone podmioty – wybrana placówka edukacyjna ma wysoki poziom nauczania i bardzo dobre wyniki egzaminów gimnazjalnych na tle województwa i średniej krajowej. Szkoła ma również ogromne doświadczenie w kształceniu sportowców. Sekcja Żeglarska TS Kuźnia jest klubem sportowym z bogatą historią i doświadczeniem w pracy z dziećmi.

 Fot. Materiały prasowe

 

– Jesteśmy przekonani, że połączenie doświadczeń i możliwości sekcji oraz szkoły stworzy idealne warunki edukacji dla dzieci, które dostaną się do  klasy żeglarskiej – zaznacza Marek Stojko, dyrektor szkoły, w której działają już klasy mistrzowskie z siatkówki chłopców, klasy sportowe koszykówki dziewcząt i ju jitsu.

 

– Nasza sekcja zajmuje się kształceniem dzieci i młodzieży od ponad 50 lat. Jest najprężniej działającą sekcją żeglarską na południu Polski z bogatą historią i największymi sportowymi sukcesami. Nasz wychowanek, Mirosław Małek, wystartował w igrzyskach olimpijskich w Atlancie. Możemy pochwalić się dziesiątkami medali Mistrzostw Polski, zarówno w konkurencjach juniorskich, młodzieżowych jak i seniorskich – wskazuje Jacek Błaszczyk Trener i Komandor Sekcji.Fot. Materiały prasowe

 

Deklarację do 4 klasy o profilu żeglarskim w Szkole Podstawowej nr 10 (dziś Gimnazjum nr 2) może złożyć każdy uczeń klasy trzeciej. Więcej in­for­ma­cji na temat rekrutacji do klas spor­to­wych o profilu że­glar­skim oraz na temat Pro­gra­mu Edu­ka­cji Wodnej i Że­glar­skiej, który będzie kon­ty­nu­owa­ny w roku szkol­nym 2017/2018 można znaleźć na stronie: www.zagle.rybnik.pl w zakładce PEWiŻ, na Facebooku – ZOBACZ oraz na stronie Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 2 w Rybniku (ZOBACZ).


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-04-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Czuć ból - znaczy być żywem. Nie ma życia bez cierpienia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt