Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Płyniemy Polsko!


Rybniczanie Dariusz Gryt i Jacek Biskupek podejmą próbą ustanowienia rekordu opływając Polskę Wisłą, Bałtykiem i Odrą na skuterach wodnych. Cel jest szczytny - zbiórka środków na sprzęt do nurkowania i zajęcia dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem.Projekt pod hasłem „Płyniemy Polsko” ruszy 28 kwietnia w Ustroniu, gdzie na stawie w centrum miasta odbędzie się pokaz skuterów wodnych oraz wakeboardu. Dodatkowo w tzw. miasteczku namiotowym zaprezentowani zostaną partnerzy projektu.  

Dzień później zawodnicy popłyną z Oświęcimia rzeką Wisłą, przez Kraków do Sandomierza. Równolegle z nimi wyruszy w drogę ekipa serwisowa z camperem, samochodem terenowym i sprzętem zamiennym. Następnego dnia team rusza z Sandomierza przez Warszawę do Włocławka.

Dalsza trasa prowadzi z Włocławka do Sopotu, z Sopotu morzem do Sarbinowa, z Sarbinowa morzem do Szczecina, ze Szczecina Odrą pod prąd w kierunku Wrocławia oraz z Wrocławia do Kędzierzyna Koźle, aby dotrzeć jak najbliżej Rybnika.

 

7 maja, w samo południe nad Zalewem Rybnickim, na molo przy siedzibie Yacht Clubu Rybnik i Fundacji EDF Polska, będzie miało miejsce oficjalne zakończenie projektu.
Zaplanowana trasa (kliknij w obrazek, żeby powiększyć)

 

Jednocześnie z uczestnikami wodnej wyprawy wyrusza także ekipa "miasteczkowa", która będzie gościć w Krakowie, Warszawie, Sopocie, Sarbinowie, Szczecinie, Wrocławiu i Rybniku. W każdej miejscowości wolontariusze będą zbierać środki na sprzęt do nurkowania i  zajęcia dla osób z porażeniem mózgowym i autyzmem. Każdemu wydarzeniu w „miasteczku” towarzyszył będzie pokaz wakeboardu za skuterem. Goście będą mieli możliwość przepłynięcia się motorówką lub skuterem wodnym. Odbędą się także spotkania ze znanym osobami oraz z osobami niepełnosprawnymi – uczestnikami Olimpiad Specjalnych.

 

Więcej o projekcie „Płyniemy Polsko” tutajUczestnicy projektu: Dariusz Gryt, Jacek Biskupek z Kornelem Pająkiem z rybnickiego Yacht Clubu i Sebastianem Ślósarczykiem - podopiecznym Olimpiad Specjalnych. Fot. W. Troszka

Fundacja EDF Polska jest współorganizatorem wyprawy - w jej siedzibie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Piotra Kuczery, przybliżająca projekt. Fot. W. Troszka

 

 

Szczegółowy program przedsięwzięcia:

 

 • Ustroń - prolog  28.04 /13.00 -18.00 - od godziny 13.00 nastąpi rozpoczęcie w centrum Ustronia przy stawie kajakowym. Odbędą się liczne spotkania między innymi z władzami miasta Ustronia, znanymi sportowcami/ Kajetan Kajetanowicz, uczestnikami Olimpiad specjalnych. Około godziny 17.00 nastąpi oficjalne otwarcie projektu i krótka prezentacja uczestników projektu. Zostaną także zaprezentowani partnerzy projektu  poprzez reklamy, stoiska, banery, windery. Na stawie odbędzie się pokaz skuterów i wakeboardu.

 • Kraków 29.04 / 11.00 – 17.00. Baza sekcji wioślarskiej klubu AZS AWF Kraków/ nabrzeże Wisły (sekcja sponsorowana przez EDF Polska).
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych.  Prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania,  spotkania ze znanymi postaciami, sportowcami, pokaz wakeboardu,  spotkania z uczestnikami Olimpiad  Specjalnych z Krakowa. Około godziny 12.00 krótki postój uczestników płynących na skuterach wodnych. 
 • Warszawa 30.04 / 11.00 – 17.00.  Przystań Stołecznej Policji Rzecznej.
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych, prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania,   spotkania ze znanymi postaciami, sportowcami, spotkania z uczestnikami  Olimpiad Specjalnych z Warszawy. Przejażdżki dla gości motorówką po Wiśle. Pokaz wakeboardu. Około godziny 14.00 nastąpi krótki postój uczestników płynących na skuterach wodnych na przystani Policji.
 • Sopot 01.05 / 12.00 – 20.00 Zatoka Sztuki / plaża
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych,  prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania, spotkania ze znanymi postaciami, sportowcami, spotkania z uczestnikami   Olimpiad Specjalnych z Trójmiasta. Rejsy motorówką, możliwość pływania na skuterach, pokaz wakeboardu. Okolicznościowy koncert na plaży. Około godziny 18.00 nastąpi  przypłynięcie uczestników  na skuterach wodnych na sopocką  plażę.
 • Sarbinowo 02.05 / 12.00 – 18.00 Plaża miejska w Sarbinowie
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych,  prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania, spotkania ze znanymi postaciami, sportowcami, spotkania z uczestnikami Olimpiad  Specjalnych. Pokaz wakeboardu, skuterów.  Około 17.00 przypłynięcie uczestników płynących na skuterach.
 • Szczecin 03.05 / 12.30 – 17.30 Na Wałach
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych,   prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania, spotkania ze znanymi postaciami, sportowcami, spotkania z uczestnikami.  Olimpiad  Specjalnych ze Szczecina. Przejażdżki motorówką, skuterami, pokaz wakeboardu.  Koło godziny 12.00 nastąpi krótki postój uczestników płynących na skuterach wodnych. 
 • Wrocław 04-05.05 / 13.00-18.00 oraz 11.00 – 17.00 Port w centrum Wrocławia
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych,  prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania,  spotkania ze znanymi postaciami, sportowcami, spotkania z uczestnikami.  Olimpiad Specjalnych z Trójmiasta. Rejsy motorówką, możliwość pływania na skuterach, pokaz wakeboardu. Koło godziny 18.00 nastąpi przypłynięcie uczestników projektu.
 • Rybnik 07.05 /12.00 – 17.00 Rybnik molo Yacht Clubu Rybnik/ Fundacja EDF Polska
  Animacje, konkursy, edukacja prawna z zakresu aktywnego wypoczynku, sportów wodnych,   prezentacje partnerów,  pokazy skuterów, sprzętu pływającego, sprzętu do nurkowania,  spotkania ze znanymi postaciami, spotkania z uczestnikami Olimpiad Specjalnych.  Przejażdżki motorówką, pokaz wakeboardu. Koncert zespołu „Znaki czasu” przyjazd motocyklistów, atrakcje dla dzieci – zjeżdżalnie dmuchane, lot balonem na uwięzi. Wstępne podsumowane zbiórki pieniędzy.

 W czasie akcji rybniczanie będą zbierać pieniądze dla dzieci z autyzmem i porażeniem mózgowym na zakup sprzętu, by prowadzić z nimi zajęcia z nurkowania. Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-04-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Najlepszym lekarstwem na gniew jest poczekać.
(Seneka)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt