Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Bike Atelier MTB Maraton w Rybniku


Po raz drugi z rzędu Rybnik gościć będzie zawody z cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Miłośnicy terenowej jazdy na rowerach górskich staną do rywalizacji 7 maja.- Przed rokiem rybnicka trasa zachęciła ponad 700 pasjonatów „dwóch kółek” i pomimo deszczu zabawa była znakomita. W tym sezonie liczymy na zdecydowanie bardziej przyjazną pogodę i jeszcze wyższą frekwencję – mówi Anna Bara organizator Bike Atelier MTB Maraton. – Zawody w Rybniku są jedną z 8 imprez zaliczanych do Bike Atelier MTB Maraton 2017. Cykl ten rozwija się bardzo szybko, gdyż jeszcze dwa lata temu, gdy rozpoczęliśmy organizację, przeprowadziliśmy cztery imprezy. Uczestnicy coraz chętniej do nas przyjeżdżają, a my chcemy dotrzeć do jak największego grona miłośników rowerowej rywalizacji i aktywnego trybu życia – dodaje. 

 
Fot. Materiały organizatorów.
 

W sezonie 2017 ponownie areną zmagań będą okolice nowoczesnego kąpieliska Ruda, gdzie usytuowany będzie start oraz meta. Trasa będzie miała urozmaicony charakter, dzięki niespodziankom jakie kryją okoliczne lasy. Podobnie jak w innych zawodach z cyklu, do wyboru będą dwa dystanse, krótszy HOBBY (29,5km) i dłuższy PRO (60,8km). W przypadku tego pierwszego przewidziano też rywalizację rodzinną (FAMILY), dla zawodników do 16 lat w towarzystwie opiekuna. Także najmłodsi adepci rowerowej jazdy będą mogli spróbować swoich sił, rywalizując na krótkim odcinku, dopasowanym do wieku (od 200m do 5km).Fot. Materiały organizatorów.

 

– Maraton przebiegać będzie w 90% po tutejszych, przepięknych lasach. Dla zaawansowanych zawodników będzie to szybka trasa, ale znajdzie się na niej też kilka wzniesień i tzw. singli, czyli wąskich ścieżek, które wymagają od kolarza wysokich umiejętności technicznych. Dla początkujących będzie to natomiast idealny teren do rozpoczęcia przygody ze ściganiem – tłumaczy Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maraton.

 Fot. Materiały organizatorów.

 

– Uczestnicy będą mogli się przekonać się, że Rybnik to rowerowe i aktywne miasto. Dysponujemy pięknymi trasami, nowoczesnym kąpieliskiem Ruda, a Prezydent Piotra Kuczera oraz jego zastępcy są wielkimi miłośnikami jazdy na „dwóch kółkach”. Zapraszamy do startu wszystkich, a szczególnie rybniczan. Przygotowano dla nich odrębną klasyfikację i nagrody - zarówno dla pań, jak i panów – wyjaśnia Piotr Masłowski, zastępca Prezydenta Rybnika.

 Fot. Materiały organizatorów.

 

Inauguracja cyklu Bike Atelier MTB Maraton miała miejsce 23 kwietnia w Dąbrowie Górniczej.  Przyciągnęła ona na start prawie 600 kolarzy, którzy nie przestraszyli się ciężkich warunków atmosferycznych. Po wyścigu w Rybniku kolejne edycję odbędą się w Gliwicach (28 maja), Olkuszu (25 czerwca), Psarach (20 sierpnia), trzech jurajskich gminach –  Żarki/Niegowa/Janów (10 września) i Ustroniu (30 września).

 
Fot. Materiały organizatorów.

Regulamin, wszystkie szczegóły dotyczące rybnickiej imprezy, a także zapisy dostępne są na stronie bikeateliermaraton.pl. Drogą on-line można się zarejestrować do czwartku poprzedzającego rywalizację (czyli do 4 maja).

 

Źródło: Organizatorzy. 

 


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-04-28

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt