Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

„Maj, bzy, Rybnik i Ty” po raz drugi


Gwiazdy na scenie, moc muzycznych wrażeń, wiosenna energia i rozrywka na najwyższym poziomie! Tak w skrócie można scharakteryzować II edycję rybnickiej majówki pod hasłem „Maj, bzy, Rybnik i Ty”.Pięć dni wypełnionych przede wszystkim bardzo atrakcyjną ofertę muzyczną – taką propozycję przygotował Rybnik na tegoroczną majówkę, która rozpoczęła się już 29 kwietnia. Podobnie jak podczas  pierwszej edycji imprezy, także i w tym roku Miasto postawiło na muzyczną wysoką jakość.

 

W programie wydarzenia znalazł się między innymi koncert jednego z czołowych polskich zespołów nowoczesnej sceny muzycznej – wrocławskiego Mikromusic, słynącego z umiejętnego łączenia wielu gatunków muzycznych, zwłaszcza trip hopu, jazzu, funky, rocka i muzyki ludowej. Publiczność zachwycił także koncert Doroty Miśkiewicz, wokalistki, kompozytorki i skrzypaczki, nagrywającej z najwybitniejszymi muzykami. Artystka wystąpiła z programem, „Piano.pl”, stanowiącym swego rodzaju hołd złożony polskiej pianistyce, zwłaszcza jazzowej. Wokalistce towarzyszyli równie uzdolnieni muzycy, m.in. Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia czy Henryk Miśkiewicz.

 

Na rybnickiej majówce można było także zobaczyć świetnego polskiego gitarzystę i kompozytora Marka Napiórkowskiego z projektem WAW-NYC, w którym – jak czytamy w opisie tego artystycznego przedsięwzięcia – „za pośrednictwem muzyki dynamicznie rozwijająca się Warszawa spotyka się z tętniącą życiem stolicą jazzu i współczesnej sztuki – Nowym Jorkiem”. W Rybniku wystąpił też Miuosh – pochodzący z Katowic raper i producent muzyczny, współpracujący z czołowymi polskimi artystami. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków przełamujący schematy myślenia o hip-hopie i umiejętnie łączący go z innymi gatunkami. Tłumy pod sceną zgromadził O.S.T.R., niezwykle popularny raper, freestyle'owiec, muzyk, kompozytor i inżynier dźwięku, laureat dwóch Fryderyków. Jego ostatni album „Życie po śmierci” został bardzo dobre przyjęty przez publiczność, kilkakrotnie uzyskując status platynowej płyty.

 

W finale wydarzenia z koncertami wystąpili: Mika Urbaniak & Victor Davies. Mika Urbaniak, córka legend światowego jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – to artystka o unikalnym głosie, eksperymentująca z różnymi stylami, oscylująca zwłaszcza wokół popu, jazzu, hip-hopu, RnB i bluesa. Koncertowała na całym świecie, grając z wieloma uznanymi artystami. Jej współpraca ze znakomitym brytyjskim wokalistą i gitarzystą Victorem Davies’em zaowocowała ciekawym połączeniem swingu oraz jazzu i niezwykle energetycznymi koncertami.

 

Absolutną „wisienką na torcie” był wieńczący rybnicką majówkę 2017 koncert Urszuli Dudziak – wybitnej wokalistki jazzowej i kompozytorki, która współpracowała z największymi artystami światowego formatu. „Królowa jazzu”, mająca opinię artystki oryginalnej i perfekcyjnej, zachwyciła publiczność swoim głosem, techniką wokalną i niezwykłą energią, która stanowi jej znak rozpoznawczy na scenie.

 

Tak przygotowana propozycja na długi majowy weekend w Rybniku była okazją do promocji miasta w regionie. Ta świetnie przygotowana pod względem programowym impreza potwierdziła pozycję Rybnika jako wiodącego w regionie ośrodka kulturalnego.

 

Szczegółowe relacje z poszczególnych dni wydarzenia pod hasłem Maj, bzy, Rybnik i Tyznaleźć można w portalu Kultura.rybnik.eu w dziale relacje (ZOBACZ).

 

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć - fot. Dominik Gajda.Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-05-04

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Brak wiary w człowieka, pojawia się zaraz po braku wiary w siebie.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt