Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Szachiści z Rybnika mistrzami Polski


W dniach 4 – 7 maja br. uczniowie klasy III c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10 (klasa sportowa o profilu szachowym) zdobyli złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Chrustach.W dniach 4 – 7 maja br. uczniowie klasy III c Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10 (klasa sportowa o profilu szachowym) zdobyli złoty medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Chrustach.

Po zeszłorocznym debiucie, gdy drużyna rybnickiej podstawówki zakończyła turniej tuż za podium, tym razem udało się osiągnąć wielki sukces w postaci zdobycia złotego medalu.

 

Młodzi szachiści z Rybnika okazali się najlepsi w stawce aż 27 drużyn z całej Polski. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ składy drużyn były bardzo wyrównane. Drużynę mistrzów Polski tworzyli: Stanisław Potyra, Piotr Łysakowski, Kamil Łysakowski, Zuzanna Okruta, a trenerem dzieci była Marianna Tymrakiewicz (instruktor i nauczyciel szachów w rybnickiej szkole). Cały team spisywał się doskonale, co zaowocowało faktem, że ostatnia trójka uzyskała również wyróżnienia indywidualne – Piotrek, Kamil oraz Zuzia zajęli bowiem drugie lokaty na swoich szachownicach. Gratulujemy!

 

 „Atmosfera w drużynie była wspaniała, wszyscy dopingowali siebie nawzajem. Młodzi szachiści przygotowywali się solidnie do każdej partii i nie było mowy o lekceważeniu któregokolwiek przeciwnika” - powiedziała opiekunka zespołu Marianna Tymrakiewicz.

 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że tegoroczny złoty medal mistrzostw Polski jest dla szachistów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 10 w Rybniku kolejnym tak cennym trofeum w okresie istnienia klas o profilu szachowym we wspomnianej placówce. Rok temu uczniowie starszych klas zdobyli wicemistrzostwo kraju, a wcześniej udawało się już zdobywać podobne trofea (z tytułem drużynowych mistrzów Polski włącznie). Trzeba przyznać, że tegoroczny medal drużynowy trzecioklasistów nie jest jedynym osiągnięciem w skali ogólnopolskiej. Uczennica klasy VI C - Gabriela Króliczek – zdobyła bowiem tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii do 13 lat, a w nagrodę miała okazję reprezentować kraj w mistrzostwach świata dzieci.

 

Źródło: ZSzP nr 10
Fot. ZSzP nr 10

Fot. ZSzP nr 10
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-05-16

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Kto w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt