Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

E-Strategia dla Rybnika – ankieta


Izba Gospodarki Elektronicznej uruchomiła pierwszy etapu projektu związanego z przygotowaniem e-strategii dla Rybnika – ruszyły badania ankietowe dla mieszkańców, biznesu i samorządowców.Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu online, które e-Izba realizuje w ramach e-strategii dla Miasta Rybnika. Udział w ankiecie to możliwość precyzyjnego wskazania aspektów, które miasto powinno wziąć pod uwagę, aby podnieść jakość i komfort codziennego życia mieszkańców, samorządowców oraz warunków prowadzenia biznesu z uwzględnieniem wyzwań i możliwości, jakie daje postępująca cyfryzacja gospodarki.

 

Badania ankietowe realizowane przez Izbę Gospodarki Elektronicznej to pierwszy etap opracowywanej dla Miasta Rybnika e-Strategii. Wyniki zebranych ankiet pozwolą autorom e-strategii określić stan wiedzy i umiejętności cyfrowych mieszkańców Rybnika, lokalnych przedsiębiorców oraz samorządowców, a także poznać ich oczekiwania i potrzeby związane z komfortowym funkcjonowaniem w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Wyniki badań będą podstawą do określenia aktywności i projektów, jakie należy wdrożyć w mieście, aby podnieść poziom kompetencji cyfrowych w różnych grupach lokalnej społeczności oraz wprowadzić istotne zmiany w modelu działania lokalnego samorządu.

 

Rekomendacje zawarte w e-strategii opracowane na podstawie wyników ankietowych wskażą, jak – w sposób spójny z działaniami wdrażanymi lokalnie przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Rozwoju – rozwijać e-miasto oraz zwiększyć konkurencyjność regionu na tle innych samorządów w Polsce.

 

Rybnik jest pierwszym miastem w Polsce, w którym Izba Gospodarki Elektronicznej wdraża e-Strategię i przeprowadza badania ankietowe skierowane do różnych grup lokalnej społeczności. Cieszymy się, że poprzez zrealizowane przez e-Izbę badania poznamy rzeczywisty stan wiedzy i umiejętności cyfrowych mieszkańców, przedsiębiorców i samorządowców. Wyniki badań oraz rekomendacje zawarte w opracowywanej e-strategii pozwolą nam lepiej dopasować aktywności, wdrażane lokalnie projekty, a także sposób ich realizacji, promocji i komunikacji do oczekiwań i lokalnych potrzeb w kontekście procesów cyfryzacji, które każdego dnia obejmują kolejne aspekty naszej codzienności – mówi Piotr Kuczera, Prezydent Rybnika. Serdecznie zachęcam do udziału w badaniu każdego z mieszkańców Rybnika i okolicznych gmin powiatu rybnickiego, przedsiębiorców prowadzących firmy na tym terenie, a także pracowników samorządowych! Tylko razem, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami, możemy stworzyć sprawnie funkcjonujące e-miasto służące e-obywatelom z Rybnika i okolicznych gmin.

 

Udział w anonimowej ankiecie potrwa kilka minut i można ją bez problemów wypełnić z każdego urządzenia, począwszy od stacjonarnego komputera poprzez laptop, tablet, a na telefonie skończywszy. Warto wypełnić ankietę także dlatego, że organizatorzy z każdej wypełnionej ankiety przekażą 1 zł na wsparcie działań statutowych jednej z lokalnych fundacji – Fundacja Puls-Med Blisko Ciebie z siedzibą w Rybniku.

 

Więcej na temat realizowanych badań w ramach e-Strategii dla Rybnika TUTAJ.
Źródło: Izba Gospodarki Elektronicznej


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-05-22

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Człowiek się nie zmienia, tylko czasem daje się poznać z innej strony.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt