Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Strażackie świętowanie


Na rybnickim rynku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka.  Wzięli w nich udział funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu miasta Rybnika i powiatu rybnickiego, przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście.Okolicznościowy apel był okazją do złożenia życzeń i podziękowania strażakom za ich służbę, a także wyróżnienia za profesjonalizm oraz zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych.

 

„Święto jest okazją do tego, by podkreślić rolę strażaków w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom Rybnika.” – mówił podczas uroczystości prezydent Rybnika Piotr Kuczera. „Doceniając Państwa trud i ofiarność, dziękuję za sumienne wypełnianie obowiązków oraz wykazywanie wzorowej postawy charakteryzującej się przedkładaniem dobra innych nad własne. Miasto Rybnik wspiera działalność Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych na wielu płaszczyznach, także inwestycyjnie i finansowo. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że wszelkie środki zainwestowane w działalność straży to bardzo dobrze wydane pieniądze. Jest to także świadectwo dobrze układającej się współpracy pomiędzy Miastem oraz strażą zawodową i ochotniczą. Za tę współpracę serdecznie dziękuję, licząc na jej twórczą kontynuację” – podkreślał w swoim wystąpieniu prezydent.

 

Tradycyjnie również wręczone zostały odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe. Wśród odznaczonych byli dh Czesław Kasperzec, odznaczony Złotym Znakiem Związku OSP RP, ogn.  Sebastian Papierok, uhonorowany Złotym Medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz asp. sztab. Wojciech Kogut, Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa.

 

Za szczególne zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej wyróżnił mł. ogn. Michała Wojaczka. Natomiast Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku st. kpt. Zbigniew Dyk wręczyli wyróżnienia za profesjonalizm oraz zaangażowanie w wykonywaniu codziennych obowiązków służbowych funkcjonariuszy: asp. Tomasza Popka, st. sekc. Mirosława Polaka, st.asp. Leszka Olborskiego, st.asp. Tomasza Kłosowskiego, st. sierż. Kamila Abrahamczyka.

 

W trakcie uroczystości Prezes Zarządu Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rybniku, w dowód uznania za zasługi na rzecz rozwoju OSP miasta Rybnika, wyróżnił dwóch pracowników Urzędu Miasta Rybnika: Bartłomieja Kozieła oraz Łukasza Kobeszko.  Wręczono też nominacje na wyższe stopnie aspiranckie, podoficerskie i szeregowe.

 

Odbywający się w piątek, 26 maja uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka był również okazją do świętowania przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej.

 

Uroczystość została przeprowadzona została zgodnie z ceremoniałem pożarniczym, w asyście pocztu flagowego, ratowników II zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Rybniku i zaproszonych gości.

 

***

 

Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada 4 maja. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.Zapraszamy do galerii z uroczystości:


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-05-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt