Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ultramaraton 40 rybnickich rond


Szlakiem rybnickich rond pobiegną uczestnicy ultramaratonu, który planowany jest na niedzielę, 4 czerwca. Startujący będą mieli do pokonania 62 kilometry i 40 skrzyżowań o ruchu okrężnym!Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację biegania jako przyjemnej, zdrowej i przyjaznej środowisku formy spędzania wolnego czasu. Jest to także okazja do promocji Rybnika jako miasta przyjaznego biegaczom oraz zwrócenia uwagi na rybnickie ronda jako na ciekawe elementy architektury miejskiej.

 

Inicjatywa zrodziła się spontanicznie, od indywidualnego treningu jednego z dzisiejszych organizatorów, który pokonując podczas kolejnych biegów coraz więcej rond, swoim pomysłem zainteresował kolejne osoby.  

 

Postanowiliśmy zrobić z tego jakąś imprezę i wypromować bieganie oraz Rybnik – udział  w wydarzeniu wezmą głównie osoby spoza miasta. Tak pojawił się pomysł, który roboczo nazwaliśmy Ultramaratonem 40 rybnickich rond. Nazwa przyjęła się i funkcjonuje oficjalnie. Chyba nikt na świecie jeszcze tego nie zrobił, by przebiec dystans wiodący przez wszystkie ronda w danym mieście – oczywiście myślimy tutaj o miastach, w których skrzyżowań o ruchu okrężnym jest bardzo dużo! To pierwsza edycja, wierzymy, że impreza przyjmie się i w przyszłym roku rozrośnie – wyjaśniają Piotr Puchała i Krystian Stawarczyk z CPJ Team, organizatorzy przedsięwzięcia.
We wtorek, 30 maja, w punkcie informacji miejskiej Halo! Rybnik odbyła się konferencja prasowa związana z organizacją ultramaratonu. Fot. W. Troszka

 

Jak wyjaśniają organizatorzy, impreza to bardziej wycieczka biegowa niż rywalizacja sportowa. Bieg zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca. Biegacze wystartują o godzinie 9.00 z parkingu przy kąpielisku „Ruda”. Trasa prowadzić będzie szlakiem rybnickich rond z maksymalnym wykorzystaniem chodników, a także poboczy i ścieżek leśnych. W biegu udział weźmie 15 osób oraz zaproszeni goście specjalni. Zawodnicy pobiegną w zwartej grupie, przestrzegając przepisów kodeksu drogowego. Przewidywany czas biegu to 7 godzin.

 

Udział w wydarzeniu zapowiedział zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski:

 

–  Mój życiowy rekord to są półmaratony, dlatego nie podejmę się tego, by przebiec cały ultramaraton. Dołączę na rondzie Radziejowskim, starając się biec już do końca planowanej trasy, czyli jakieś 28 kilometrów, co dla mnie będzie rekordem odległości. Cieszę się, że takie wydarzenie jest organizowane, to szansa na pokazanie tego, jak piękny jest Rybnik wiosną – wyjaśnia wiceprezydent Masłowski.

 Spotkanie było okazją do zaprezentowania okolicznościowych medali dla uczestników i projektów numerów startowych. Fot. W. Troszka

 

Bieg będzie kolejną okazją do tego, by pokazać, jak ciekawe są rybnickie ronda. Warto przypomnieć, że Rybnik niedawno zwyciężył w plebiscycie organizowanym przez „Portal komunalny” na najlepiej zaaranżowane ronda. O wygranej Rybnika zdecydowali internauci biorący udział w głosowaniu – więcej informacji TUTAJ.

 Żużlowcy na rondzie Gliwickim. Fot. Arch. UM Rybnik

Kolarze na rondzie Wawok. Fot. Arch. UM Rybnik

Rondo na ul. Prostej - witrażowe drzewo z kortenu. Fot. Arch. UM Rybnik

Rondo na ul. Prostej - instalacja z kaktusem. Fot. Arch. UM Rybnik

Rondo Powstańców Śląskich. Fot. A. Larisz

Rondo na ul. Żorskiej z rzeźbą Ulotność. Fot. Arch. UM Rybnik

 

Ultramaraton w Rybniku jest bezpłatny, a inicjatywę wspiera Miasto Rybnik i lokalni przedsiębiorcy. Biegaczom towarzyszyć będzie samochód dokumentujący wydarzenie. Prosimy kierowców o zachowanie  ostrożności oraz o cierpliwość. Mieszkańców zachęcamy zaś do kibicowania uczestnikom. Więcej informacji na temat wydarzenia TUTAJ.

 

We wtorek, 30 maja, w punkcie informacji miejskiej Halo! Rybnik odbyła się konferencja prasowa związana z organizacją ultramaratonu. Spotkanie było okazją do zaprezentowania okolicznościowych medali dla uczestników i projektów numerów startowych. Fot. W. Troszka

Fot. W. Troszka
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-05-30

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
W życiu piękne są tylko chwile...

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt