Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Ekologiczna przebudowa szkoły


Rozpoczęła się modernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 w dzielnicy Chwałęcice. W placówce dobudowywane są pomieszczenia przedszkolne, co pozwoli na uruchomienie  4 nowych oddziałów dla setki dzieci. 

W ramach zaplanowanych działań do istniejącego budynku Szkoły Podstawowej nr 27, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15, dobudowany zostanie  parterowy segment przedszkolny przy ul. Gzelskiej. Zadanie obejmuje także adaptację budynku SP 27 na potrzeby zespołu szkolno-przedszkolnego – powstaną też dwie dodatkowe sale szkolne, zagospodarowanie terenu i budowę infrastruktury sportowej.

 

Planowane jest też wykonanie dróg wewnętrznych i stanowisk postojowych, trawników, terenu rekreacyjnego do zabaw na wolnym powietrzu i ogrodzenia. Zrealizowany zostanie także remont pomieszczeń bloku kuchennego, który połączony zostanie z segmentem przedszkolnym dodatkowym, całkowicie przeszklonym łącznikiem. Budynek szkoły i segment przedszkolny połączone zostaną także łącznikiem w strefie wejściowej.
Fot. S. Horzela-Piskula

 

– Wszelkie inwestycje w edukację to działania realizowane nie tylko z uwagi na teraźniejsze potrzeby, ale przede wszystkim z myślą o rozwoju i przyszłości miasta. Stwarzając nowe  miejsca przedszkolne dla najmłodszych czy też poprawiając warunki, w jakich dzieci się uczą, to danie im szansy na to, by wiedzę zdobywać w sposób wygodny, a dzięki temu twórczy i efektywny. To na pewno zaprocentuje. Dobra oferta edukacyjna miasta to także bardzo ważny aspekt w kontekście funkcjonowania codziennego życia – rozbudowa szkoły czy przedszkola to realne wsparcie ze strony samorządu dla rodzin – podkreśla prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

 

Przebudowę ZS-P nr 15 realizuje wyłoniona w przetargu firma INŻBUD Tomasz Trepka za kwotę 4.862.511,41 zł. Szczegółowy zakres robót dostępny TUTAJ. Prace powinny zakończyć się do 30 listopada br., a przekazanie obiektu do użytkowania nastąpi do końca tego roku.  

 Fot. S. Horzela-Piskula

 

Warto wspomnieć, że rozbudowie placówki towarzyszyć będzie termomodernizacja budynku szkoły i budowa instalacji grzewczej pomp ciepła. Wymagać będzie to koordynacji prowadzonych działań – szczegóły dotyczące kolejności prowadzenia prac w punktach stykowych ustalane będą na bieżąco na naradach, w których uczestniczyć będą przedstawiciele wszystkich wykonawców, szkoły i urzędu miasta.

 

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 27 realizowana jest  w ramach projektu „Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej na terenie miasta Rybnika”, na które uzyskano unijne dofinansowanie (więcej TUTAJ). Na realizację zadania ogłoszony został przetarg, którego specyfikacja obejmuje także roboty ogólnobudowlane i instalacyjne. Jako najlepsza wybrana została oferta Przedsiębiorstwa Remontowo-Budowlanego Grzegorz Gąsior, które zrealizuje zadanie za 1.062.728,35 zł. Szczegółowy zakres zaplanowanych robót TUTAJ.

 Fot. S. Horzela-Piskula

Fot. S. Horzela-Piskula

 

Dzięki unijnej dotacji w Szkole Podstawowej nr 27 wymieniona zostanie także źródło ciepła.  Istniejąca kotłownia węglowa zostanie zastąpiona gruntowymi pompami ciepła (odnawialne źródła energii). Więcej informacji TUTAJ. Trwa postępowanie przetargowe związane z realizacją zadania.

 

– Realizując modernizację obiektów oświatowych duży nacisk kładziemy na to, by wyremontowane budynki były jak najbardziej ekologiczne. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 jest tutaj modelowym przykładem, termomodernizacja jest połączona z wymianą źródła ciepła na instalację opartą o odnawialne źródła energii, a remont bloku kuchennego pozwoli  na wykorzystanie prądu w przygotowywaniu posiłków. To z pewnością kolejny krok w kierunku poprawy jakości powietrza w mieście – dodaje prezydent Rybnika.

 

***

W środę, 31 maja przed budynkiem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 15 odbyła się konferencja prasowa w związku z trwającą rozbudową placówki. W spotkaniu, uczestniczyli: prezydent Rybnika Piotr Kuczera, jego zastępca Wojciech Świerkosz, przedstawiciele firmy realizującej inwestycję, a także dyrekcja placówki oraz radni z dzielnicy Chwałęcice. Fot. S. Horzela-Piskula
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-05-31

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt