Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Dzień Dziecka na familokach


Zachwycające swoim klimatem słoneczne podwórka rybnickich familoków zabrzmiały śmiechem dzieci, radosną muzyką, gwarem sąsiedzkich rozmów…  W środę, 31 maja w rybnickich dzielnicach Chwałowice, Niedobczyce, Niewiadom, Paruszowiec-Piaski świętowano Dzień Dziecka.Rodzinno-sąsiedzkie festyny, nawiązujące do tradycyjnych, śląskich zabaw i spotkań integracyjnych, wpisały się w zakres projektu „Nowa energia rybnickiej tradycji”, którego podstawowym założeniem jest rewitalizacja poprzemysłowych rybnickich osiedli.  Zgodnie z przewodnim mottem projektu, młodzieńcza energia uwolniona podczas żywiołowych zabaw doskonale uzupełniła i ożywiła tradycyjne otoczenie poprzemysłowej zabudowy osiedlowej.

 

Dzielnicowe festyny w swojskim otoczeniu, w miejscach bliskich sercu ich mieszkańców adresowane były zarówno do najmłodszych rybniczan, jak i tych ciut starszych. Był więc szeroki wybór zabaw, pokazów, konkursów i warsztatów. Nie zabrakło też dobrej muzyki i smacznego jedzenia.

 

„Charakterystyczne śląskie podwórka okazały się doskonałym, choć dotąd niedocenianym miejscem organizacji zabawy, podchodzącej niemalże pod próg uczestniczących w niej mieszkańców. Co ważne do organizacji poszczególnych przedsięwzięć zaangażowani byli często sami ich uczestnicy, co jeszcze bardziej przyczyniło się do integracji lokalnych społeczności” – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który wspólnie ze swoim doradcą ds. rewitalizacji Marcinem Stachem, był gościem kilku dzielnicowych spotkań.  
Śląskie klimaty w Chwałowicach... Fot. Jędrzej Konieczny

 

Imprezy, dedykowane dzieciom w przededniu ich święta, zgromadziły wielu uczestników. 

 

O radosny klimat w Śródmieściu zadbało Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 17, które na wśród zabudowań ulicy Krzyżowej zorganizowali integracyjną piknik dla mieszkańców okolicznych bloków.W Śródmieściu. Fot. Sabina Horzela-Piskula

W Śródmieściu. Fot. Sabina Horzela-Piskula

 

W dzielnicy Chwałowice, prym wiedli dyrektorzy miejscowych placówek oświatowych – Przedszkola nr 13, Szkoły Podstawowej nr 13 i Gimnazjum nr 3 – którzy w tradycyjnych śląskich strojach, doskonale wczuli się w role gospodarzy. Zabawę w zupełnie starym, śląskim stylu umilał wodzirej Zbysio-Pysio oraz towarzyszące mu maskotki: miejskiego Rybka i przedszkolnego Plastusia.Wśród chwałowickich familoków. Fot. Jędrzej Konieczny

Wśród chwałowickich familoków. Fot. Ewa Tyl

 

Z kolei w dzielnicy Paruszowiec-Piaski, spotkanie było okazją do przekazania przez prezydenta Piotra Kuczerę Komendantowi Miejskiemu Policji w Rybniku ins. Teofilowi Marcinkowskiemu ufundowanych przez Miasto materiałów promocyjnych – 200 Sznupków (policyjnych maskotek) oraz 1000 odblasków. Gadżety wykorzystane zostaną w planowanych przez rybnicką Policję akcjach promujących bezpieczne zachowania na drodze.

 

Podczas rewitalizacyjnego Dni Dziecka doskonale bawiono się również wśród familoków w Rybniku-Niewiadomiu oraz na sportowym festynie zorganizowanym na „Orliku” w dzielnicy Niedobczyce.

 

„Bardzo dziękuję za zaangażowanie i kreatywność wszystkim, którzy wzięli udział w organizacji tego przedsięwzięcia. Po raz pierwszy udało się zgromadzić wokół jednej sprawy tak wielką ilość organizatorów z wszystkich niemalże jednostek miejskich, licznych placówek oświatowych i lokalnych organizacji. Rozmach imprez w poszczególnych dzielnicach naprawdę robił wrażenie” – dodaje prezydent Kuczera.

 Sznupki dla rybnickiej policji. Fot. Wacław Troszka

W dzielnicy Paruszowiec-Piaski... Fot. Wacław Troszka

W dzielnicy Paruszowiec-Piaski... Fot. Wacław Troszka

Na niedobczyckim Orliku. Fot. SP 22

Na niedobczyckim Orliku. Fot. SP 22

W Niewiadomiu. Fot. ZSPO-2

W Niewiadomiu. Fot. ZSPO-2
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-06-01

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt