Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tańsze parkingi dla mieszkańców śródmieścia


Od lipca br. mieszkańcy ścisłego centrum Rybnika, korzystający z miejsc postojowych na śródmiejskich  parkingach będą mogli wykupić abonament parkingowy z 50% zniżką.Decyzja o wprowadzeniu takiej bonifikaty jest efektem wcześniejszych zapowiedzi prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, który po wprowadzeniu w marcu tego roku nowych stawek opłat na parkingach miejskich zakładał trzymiesięczny okres analizowania nowej sytuacji, uzależniając od niego ewentualne zmiany.

 

Od 1 marca br. obowiązują nowe ceny abonamentów parkingowych w śródmieściu, z jedną wspólną dla wszystkich ceną w wysokości 70 zł. Wcześniej abonament taki kosztował 100 zł, jednak zdecydowana większość kierowców mieszkających lub pracujących w śródmieściu korzystała z obowiązujących wówczas licznych ulg.

 

 „Przez ostatnie trzy miesiące z uwagą przyglądałem się efektom zmian,  wprowadzonym nowymi stawkami abonamentów parkingowych. Rozumiem argumenty mieszkańców śródmieścia, którzy korzystają z miejskich parkingów, ponieważ nie mają możliwości zaparkowania samochodu w bezpośrednim sąsiedztwie swojego miejsca zamieszkania, dlatego zdecydowałem o obniżeniu o połowę cen abonamentów dla tej grupy osób” – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera. „Polityka transportowa miasta idzie w kierunku wyprowadzania – na tyle na ile to możliwe – samochodów ze ścisłego centrum miasta, na rzecz rowerzystów, osób pieszych i transportu zbiorowego. Ostatnie miesiące pokazały, że mieszkańcy  to rozumieją i aprobują. Świadczy o tym choćby wzrost zainteresowania komunikacją miejską po tym, jak zrównaliśmy ceny autobusowego biletu miesięcznego z ceną abonamentu parkingowego” – przypomina prezydent.  

 

Mieszkańcowi śródmieścia, starającemu się o ulgowy abonament będą przysługiwać maksymalnie dwa takie abonamenty (tj. dwa miejsca parkingowe).

 

„Bardzo mnie cieszy, że prezydent pozytywnie odniósł się do próśb mieszkańców śródmieścia dotyczących wprowadzenia zniżek w opłatach abonamentowych. Parkowanie samochodu na osiedlowych uliczkach czy śródmiejskich traktach jest sporym problemem, z którym borykają się rybniczanie, dlatego decyzja prezydenta to ważny krok w stronę poprawy jakości życia w centrum miasta” – nie kryje zadowolenia radny Wojciech Kiljańczyk, który wspólnie z grupą rybnickich radnych PO również apelował do prezydenta o obniżenie stawek dla mieszkańców śródmieścia.

 

Dodatkowo wprowadzony zostanie również abonament w wysokości 150 zł miesięcznie, który obowiązywał będzie na wszystkich parkingach z zainstalowanym systemem parkingowym. Ta forma parkowania abonamentowego pozwoli na swobodne korzystanie z różnych parkingów za jedną opłatą abonamentową. Obecnie abonament ogranicza kierowców do parkowania na jednym, konkretnie wybranym parkingu.
Parking przy ul. Hallera. Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-06-09

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt