Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Finał Rowerowego Maja


Zespół Szkolno-Przedszkolny z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 z Rybnika-Wielopola został zwycięzcą akcji „Rowerowy maj”. W poniedziałkowe przedpołudnie prezydent Rybnika Piotr Kuczera przekazał zwycięskiej szkole symboliczny czek na kwotę 3 tys. zł do zagospodarowania przez szkołę na cele sportowo-rekreacyjne. „Tak naprawdę wszyscy jesteście zwycięzcami tej rywalizacji” – mówił podczas ogłoszenia wyników prezydent Rybnika Piotr Kuczera. „Serdecznie wam gratuluję i dziękuję – zarówno rowerzystom jak i tym, którzy trzymali kciuki za powodzenie akcji. Warto podkreślić, że mimo wcześniejszego sceptycyzmu wielu osób, cała akcja przebiegała bardzo bezpiecznie, kierowcy wykazywali zrozumienie i przychylność dla wszystkich dojeżdżających do szkoły na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Podziękowania należą się wszystkim rodzicom, którzy nawet jeśli mieli obawy przed samodzielnymi dojazdami swoich pociech, zaufali założeniom akcji, dostrzegając korzyści, jakie zwiększona aktywność może przynieść dla zdrowia i samopoczucia ich dzieci” – podkreśla prezydent.  

 

Szkoła z Wielopola oraz cztery najaktywniejsze rowerowo podstawówki (z Rybnickiej Kuźni, Kamienia, Gotartowic i Ochojca) wyróżniono też specjalnymi szkoleniami z zakresu bezpiecznej jazdy na rowerze, czyli Akademią Bezpiecznego Rowerzysty.

 

W ramach zaplanowanych w szkołach szkoleń, w przyszłą środę, 21 czerwca, w Wielopolu odbędzie się „dzień otwarty”, w trakcie którego zasady bezpiecznego poruszania się rowerem będą mogli poznać nie tylko uczniowie uczestniczący w akcji, ale wszyscy chętni.
Fot. D. Ingram-Nowaczyk

 

Akcja „Rowerowy Maj”, której w Rybniku przyświecało hasło „Do szkoły ciś na kole”, miała na celu nagradzanie za dojazdy do szkół na rowerach. Uczestniczyli w niej uczniowie klas od IV do VI z 21 rybnickich podstawówek.

 

W akcji wzięło udział przeszło 2 tys. aktywnych uczestników, którzy zrealizowali w sumie przeszło 53 tys. dojazdów. W skali całego miasta, w tych 21 szkołach, do których w maju uczniowie ciśli na kole, frekwencja w skali miasta: 43,62%, w zwycięskiej szkole aż 76,38 procent” – wylicza Jan Fiałkowski, Oficer Rowerowy UM. „I choć kampania rowerowy maj dobiegła końca, uczniów na rowerach czy hulajnogach nadal nie brakuje” – mówi.

 

Uczniowie, dojeżdżając do szkoły na rolkach, deskorolce, hulajnodze lub rowerze, otrzymywali naklejki, które wklejali do specjalnego dzienniczka. Ilość zdobytych naklejek była przeliczana przez liczbę uczniów – zwycięska szkoła z Wielopola zaliczyła najwięcej aktywnych przejazdów proporcjonalnie do swojej wielkości.  W ogólnej klasyfikacji pod uwagę brany był stosunek ilości aktywnych przejazdów do wielkości szkoły oraz frekwencja (udział dzieci w całości akcji albo tylko jej części).Fot. D. Ingram-Nowaczyk

Fot. D. Ingram-Nowaczyk

 

„Podziwiam i dziękuję rodzicom zwłaszcza młodszych dzieci, które ze względu na wiek same nie mogły brać udziału w akcji. Zaangażowali się oni do tego stopnia, że zamiast przywozić pociechy samochodem, przyjeżdżali wspólnie z nimi na rowerach” – opowiada Joanna Błażyca, dyrektor zwycięskiej szkoły.

 

Powodzenie akcji, zaangażowanie i entuzjazm jej uczestników, niezbicie świadczy o tym, że poranny ruch i aktywność to doskonały sposób na rozpoczęcie dnia nauki w dobrym humorze.

 

Kolejny Rowerowy Maj już za rok, ale już dziś wiadomo, że rybniccy uczniowie również po wakacjach z ochotą będą „ciśli do szkoły na kole”.  Szczegółowe wyniki kampanii Rowerowy maj (kliknij, żeby powiększyć)
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-06-12

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia...
(Św. Augustyn)

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt