Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Za nami jubileuszowe Dni Rybnika


Mimo figli, jakie w miniony weekend płatała nam  pogoda, zakończone właśnie jubileuszowe Dni Rybnika można uznać za bardzo udane. Było kolorowo, orkiestrowo i bardzo radośnie.Zorganizowane po raz 10. Święto Miasta rozpoczęło się w czwartek, 15 czerwca hucznie obchodzonymi urodzinami. Jak więc przystało na urodziny, tego dnia był urodzinowy tort, byli goście i dużo dobrej zabawy.

 

Urodzinowy tort, z logo Dni Rybnika, przygotowany przez cukiernika, Krzysztofa Wysłucha, został pokrojony przez prezydenta Rybnika Piotra Kuczerę, wspólnie z przedstawicielami miast partnerskich: z greckiej Larissy i północnoirlandzkiego Antrim i Newtownabbey.

 

Dla rybniczan i ich gości przygotowano też słodki poczęstunek w postaci „rybnickiego ciasteczka”.  Na scenie, przed licznie zgromadzoną publicznością, zaprezentowały się rybnickie zespoły – m.in. tancerki z zespołu „Vivero” oraz artyści z musicalu „W cieniu tęczy”. Wieczorem o doskonałą zabawę zadbał Robert Janowski oraz najstarsza polska dj-ka, DJ Wika.

 

Zobacz =>film
Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

 

Kolejny dzień upłynął pod znakiem Złotej Liry, czyli Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych. Przybyłe do Rybnika orkiestry, w towarzystwie roztańczonych grup mażoretek przemaszerowały w barwnej i głośnej paradzie z Placu Jana Pawła II na rybnicki rynek. Zarówno tutaj, jak i w Teatrze Ziemi Rybnickiej przez cały dzień można było przysłuchiwać się konkursowym prezentacjom orkiestr.  

 

Zobacz => film

 

Tego dnia zainaugurowane zostały również towarzyszące Dniom Rybnika już po raz trzeci Rybnickie Dni Seniora.Fot. K. Wacławiec

Fot. K. Wacławiec

 

W sobotę, już od rana trwał na rybnickim rynku konkurs cukierniczo-piekarniczy na najlepszą piaskową babkę, której bezkonkurencyjnym autorem została rybnicka piekarnia „Fojcik”. Z kolei na rynkowej scenie swoje wokalne i aktorskie talenty prezentowali seniorzy. Zwieńczeniem artystycznych prezentacji był koncert melodii operetkowej i piosenki międzywojennej.

 

W tym samym czasie, wszyscy zainteresowani świadectwami przeszłości mogli poszperać w wiekowych drobiazgach na Jarmarku Staroci oraz przyjrzeć się pokazom dawnego rzemiosła w Wiosce Ginących Zawodów, zorganizowanej w muzealnym patio.

 

Po południu świętowanie Dni Rybnika przeniosło się na stadion miejski, gdzie wierni fani, nie zważając na deszcz i przejmujący wiatr, mogli bawić się przy rewelacyjnych koncertach gwiazd – Mateusza Ziółki, Natalii Szroeder i zespołu Varius Manx z Kasią Stankiewicz.   Całość zakończyło tradycyjne Światełko do Antoniczka czyli pokaz sztucznych ogni.

 

Zobacz =>filmFot. L. Tyl

Fot. A. Skupień

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Mateusz Ziółko. Fot. K. Wacławiec

Natalia Szroeder. Fot. K. Wacławiec

Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Fot. K. Wacławiec

 

Niedzielne przedpołudnie  to przede wszystkim święto patrona Rybnika, świętego Antoniego, i tradycyjny przemarsz z przedstawiającą go figurą ulicami miasta. W tym roku w procesji po raz pierwszy wziął udział również poczet sztandarowy miasta, który podczas =>uroczystej sumy odpustowej w bazylice św. Antoniego poświęcił arcybiskup Wiktor Skworc.

 

Sprzed bazyliki ruszył też kolejny Papieski Rajd Rowerowy, który jak zwykle zgromadził liczne grono rowerzystów – od najstarszych do najmłodszych.

 

Popołudnie to z kolei dalszy ciąg urodzinowej zabawy, czyli huczne „Urodziny u Rodziny”, a w ich ramach animacje, urodzinowa gra miejska i rodzinny klub automobil. Było też projektowanie urodzinowej mody i spektakl w wykonaniu młodzieżowych rybnickich teatrów.

 

No i wielki finał – KabaRYJton na wypełnionym po brzegi rybnickim stadionie. Kilka godzin doskonałej zabawy zapewniły najlepsze polskie kabarety - Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Zachodni, Kabaret Noc, Cezary Pazura, zespół Frele i nasz rodzimy Kabaret Młodych Panów.

 

Zobacz =>filmFot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Cezary Pazura. Fot. K. Wacławiec

Kabaret Młodych Panów. Fot. K. Wacławiec

Fot. K. Wacławiec

 

Wszystkim mieszkańcom Rybnika oraz gościom, którzy trafili do nas w te wyjątkowe dni, serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, w trakcie której – mamy nadzieję – każdy znalazł coś dla siebie. A kolejne Dni Rybnika już za rok, już dziś serdecznie zapraszamy do zaplanowania sobie świątecznego, czerwcowego weekendu w Rybniku.  


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-06-19

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt