Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Rybnicki Półmaraton Księżycowy


Nocna sceneria, atestowana trasa, bieg oświetlonymi ulicami miasta, wspaniała atmosfera i wielkie emocje – przed nami 8 Rybnicki Półmaraton Księżycowy! Ta ciesząca się sporym zainteresowaniem impreza biegowa już w sobotę, 24 czerwca.Półmaraton Księżycowy rozpocznie się o godzinie 22:00. Start i meta biegu zlokalizowane będą na parkingu przy kąpielisku „Ruda”. Biuro zawodów oraz specjalnie przygotowana strefa atrakcji z dmuchańcami, sceną i animacjami powstanie na terenie boisk obok kąpieliska.

 

Sam półmaraton to jeden z nielicznych biegów nocnych na dystansie 21,0975 km. Trasa powiedzie ulicami Rybnika, biegnąc przez  Plac Wolności, rynek czy w okolicach  kampusu. Zawodnicy pobiegną też obok urzędu miasta, zobaczą oświetloną bazylikę i wiele innych punktów miasta.

 

W trakcie konferencji prasowej poświęconej organizacji imprezy Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera, podkreślał, że półmaraton wpisuje się w prowadzone przez miasto działania mające na celu aktywizowanie mieszkańców do sportu i rekreacji. Prezydent zwrócił też uwagę na fakt, że Półmaraton Księżycowy to już nie tylko tradycja naszego miasta, ale i prestiż na arenie ogólnopolskiej.
Konferencja prasowa z udziałem prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, prezydenta Raciborza Mirosława Lenka oraz pracowników MOSiR w Rybniku. Fot. A. Skupień

Fot. A. Skupień

 

Gościem specjalnym spotkania był prezydent Raciborza Mirosław Lenk, wielokrotny uczestnik biegu. Także i on zwracał uwagę na wzrastającą atrakcyjność imprezy, skupiając się na dobrym przygotowaniu wydarzenia. Gospodarz Raciborza zaznaczył ponadto, że trasa biegu jest wymagająca, ale warto się na niej sprawdzić.

 

Warto podkreślić, że to właśnie z inicjatywy Mirosława Lenka w tym roku Rybnicki Półmaraton Księżycowy rozpocznie Grand Prix Półmaratonów Subregionu Zachodniego „Cztery Oczka”. W jego skład wchodzą – poza rybnickim – półmaratony: raciborski, wodzisławski oraz żorski.Fot. A. Skupień

Fot. A. Skupień

 

Daria Kudio, dyrektor Półmaratonu Księżycowego, zwracała na konferencji prasowej uwagę na nagrody. Podkreślała, że poza zwycięzcami OPEN, na wygrane może liczyć aż 10 pań i panów w każdej z kategorii wiekowych. Nagrody czekają również na najlepsze rybniczanki i najlepszych rybniczan. Nowością jest kategoria: mieszkańcy powiatu rybnickiego.

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku Rafał Tymusz podkreślał z kolei, że w Rybniku organizowane są także inne imprezy biegowe – Bieg Wiosny oraz Bieg Barbórkowy. Wraz z półmaratonem  łączą się one w całość jako Biegowe Grand Prix Rybnika. W ofercie MOSiR Rybnik na wszystkich chętnych czekają ponadto różne akademie – np.: biegowa, nordic walking oraz inne atrakcyjne imprezy rekreacyjne, niekoniecznie związane z rywalizacją.


 

W ramach Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego zaplanowano dodatkowe atrakcje. Przed startem i rozgrzewką startową oraz po biegu (przed dekoracjami) na scenie wystąpi zespół Supersonic. Podczas biegu na trasie pojawią się zaś rolkarze ze Stowarzyszenie Rolki Rybnik, którzy będą wyłapywać najaktywniejszych kibiców i wręczać im drobne upominki.

 

Podobnie jak w zeszłym roku, na terenie boisk obok kąpieliska „Ruda” w dniu zawodów od godziny 16:00 będzie funkcjonowała Strefa Małego Biegacza, którą przygotuje Rybnicka Grupa Biegowa „Pędzimy Razem”.

 

Organizatorzy zapraszają do biura zawodów po odbiór pakietów startowych już dzień wcześniej – w piątek, 23 czerwca, od godziny 16:00 do 19:00. Osoby, które wcześniej odbiorą pakiet, będą miały możliwość bezpłatnego skorzystania w sobotę z kąpieliska „Ruda”.

 


 

8 Rybnicki Półmaraton Księżycowy – ciekawostki z „ósemką w tle”

  • medal w kształcie „biegnącej” ósemki
  • ponad 58 ręcznie wykonanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej nr  1 w Rybniku statuetek dla najlepszych zawodników
  • nagrody dla ponad 128 osób
  • w organizacji bierze udział ponad 108 wolontariuszy
  • pomoc 68 strażaków z OSP
  • na zawodników będzie czekało ponad 8 kg rodzynek, 248 kg bananów oraz ponad 888 litrów wody
  • „życiówka” Prezydenta Raciborza na rybnickiej trasie: 1 godzina i 48 minut
  •  najstarszy biegacz z Rybnika biorący udział w Półmaratonie urodzony jest w 1948 roku.


Fot. A. Skupień

 

Źródło: MOSiR Rybnik.


Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-06-20

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Sens jest wynalazkiem natury, bezsens... odkryciem człowieka.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt