Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Tour de Pologne ulicami Rybnika


1 sierpnia br. ulicami Rybnika przebiegać będzie trasa jednego z etapów tegorocznej, 74. edycji Tour de Pologne. Nasze miasto bierze również udział w towarzyszącym imprezie konkursowi na  „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”. Zachęcamy do kibicowania w narodowych barwach! Przy okazji wyścigu zaplanowano też atrakcje dla najmłodszych. 

Trasa wyścigu:

 

Do Rybnika uczestnicy wyścigu wjadą od strony Jastrzębia Zdroju, ulicami: ul. 1 Maja – Chwałowicka – rondo Chwałowickie – 3 Maja – Józefa Piłsudskiego – Tadeusza Kościuszki – Powstańców Śląskich – Byłych Więźniów Politycznych – Mikołowska – Robotnicza – rondo Ukraińskie – Księdza Jana Pojdy.  Z Rybnika wyścig ruszy w stronę Knurowa.

 

W Rybniku odbędzie się też rozgrywana w ramach IV etapu wyścigu Premia Lotna. Będzie ona usytuowana na ul. Tadeusza Kościuszki, przy skrzyżowaniu z ul. Saint Vallier.

 

Uwaga! Na trasie wyścigu, pół godziny przed przejazdem kolarzy wystąpią utrudnienia w ruchu. Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb porządkowych. Utrudnienia na trasie przewidywane są w godz. od 16:45 do 18:30; poza ulicą Tadeusza Kościuszki, która pozostanie zamknięta do ok. godz. 19.00 na odcinku od skrzyżowania z ul. Bolesława Chrobrego do zjazdu na parking obok szkoły muzycznej, przy ul. Powstańców Śląskich.

=>Więcej o rybnickim etapie wyścigu

 

 

 

Bajtel na Tour de Pologne:

 

Przejazd wyścigu przez Rybnik stał się również okazją do przygotowania dedykowanej najmłodszym imprezy "Bajtel na Tour de Pologne". Po przejeździe głównego wyścigu kolarskiego, około godziny 17.45 zapraszamy na animacje i pokazy jazdy na rolkach i na rowerze, konkursy dla kibiców, po których odbędą się  zawody rowerowe dla najmłodszych.

Udział w "Bajtel na Tour de Pologne" jest bezpłatny, zapisy w dniu wyścigu w Biurze Zawodów (parking przy ul. Tadeusza Kościuszki) od 15.00 do 17.00. UWAGA! Limit miejsc 120 osób - na całość rywalizacji. Kategorie wiekowe: do 4 lat, 5-7 lat,  8-10 lat, 11-12 lat. Na wszystkich uczestników zabawy czekają okolicznościowe gadżety (koszulka, smycz, przypinka), a dla najlepszych wśród dziewcząt i chłopców dodatkowe nagrody - niespodzianki. Szczegółyna stronie internetowej www.mosir.rybnik.pl

 

 

 

Konkurs „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”:

 

Zachęcamy do kreatywnego kibicowania kolarzom! Być może to właśnie Rybnik okaże się Najpiękniejszym Miastem Tour de Pologne?

Dekoracje (miasta, witryn sklepowych itp.) oraz przebrania kibiców powinny zawierać elementy narodowe (na przykład godło, flaga – także w formie nawiązania) oraz elementy rowerowe.

=> Regulamin konkursu (PDF)

 

 

 

***

 

Cała trasa odbywającego się od 29 lipca do 4 sierpnia Tour de Pologne, podzielona jest na siedem etapów. Najdłuższy, 238-kilometrowy odcinek obejmuje trasę z Zawiercia do Zabrza. Rozpocznie się ona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, by drogami zachodniej Małopolski wrócić na teren województwa śląskiego. W ramach tego etapu premia specjalna ulokowana została w Knurowie, ale zanim peleton do niej dotrze, powalczy jeszcze na lotnych finiszach w Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku.
Kliknij, żeby powiększyć
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-07-24

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Łatwe do przeprowadzenia są tylko zmiany na gorsze.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt