Drogi / utrudnienia w ruchu Przejdź do strony
   e-Urząd Przejdź do strony
   Edukacja Przejdź do strony
   Fundusze unijne Przejdź do strony
   Nieruchomości Przejdź do strony
   Oferta inwestycyjna Przejdź do strony
   Parkingi Przejdź do strony
   Podatki 2017 Przejdź do strony
   Zamówienia publiczne, przetargi Przejdź do strony

 

 

PANORAMA MIASTA
Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

RYNEK

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 
PLAC WOLNOŚCI

Kliknij, żeby zobaczyć obraz z kamery

 

BAZYLIKA

Bazylika

 

WIRTUALNA WYCIECZKA

Wirtualna wycieczka

 

 

RYBEK Z RYBNIKA

 

Rybek z Rybnika


   

Strona główna

Aktualności


   

Pierwszy miejski żłobek jeszcze w tym roku


Na terenie Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Orzepowickiej, w dzielnicy Maroko-Nowiny, odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod budowę pierwszego miejskiego żłobka w Rybniku. 

„Rozpoczynamy w Rybniku realizację inwestycji  długo oczekiwanej przez wielu młodych rodziców i przyszłych rodziców” – mówił podczas spotkania na terenie rozpoczynającej się budowy prezydent Rybnika Piotr Kuczera. „Bardzo mi zależy, by młodzi rybniczanie czuli troskę miasta już od najwcześniejszych lat życia”.

 

Żłobek powstanie do końca tego roku i znajdzie się w nim miejsce dla 80 maluchów. Lokalizacja inwestycji wybrana została przede wszystkim z uwagi na łatwość dojazdu do obiektu z większości dzielnic miasta.

 

„Budynek będzie bardzo nowoczesny, pasywny, o dość prostej, parterowej konstrukcji” – mówi Bogusław Jarzyna szef Zakładu Produkcyjno-Usługowo-Handlowego „AL-DUE”, który wygrał przetarg na budowę żłobka. „Termin ukończenia inwestycji jest krótki, ale moja firma jest firmą lokalną, rybnicką, dlatego tym bardziej zależy nam na dotrzymaniu terminu i dobrej jakości wykonanych prac” – dodaje.

 

Budowie żłobka czujnie przyglądają się rodzice maluchów, zgodnie podkreślający konieczność funkcjonowania w Rybniku tego typu placówki. Inwestycja jest więc odpowiedzią na potrzeby rodziców, którzy chcą skutecznie łączyć życie zawodowe z rodzinnym, co często ma  bezpośrednie przełożenie na  decyzję o pozostaniu bądź zamieszkaniu w Rybniku.

 

Tuż po wakacjach ogłoszony zostanie konkurs na dyrektora placówki. Zaś rekrutację dzieci do żłobka zaplanowano wstępnie na przełom listopada i grudnia.

 

„Zakładamy, że będą tutaj cztery grupy, a ich liczebność uzależniona  będzie od wieku dzieci. Kryteria naboru są w zasadzie zbieżne z tymi, jakie obowiązują w przypadku naboru do przedszkola” – mówi Wojciech Świerkosz, zastępca prezydenta Rybnika.

 

W placówce zatrudnionych będzie około 20 osób – opiekunowie, pielęgniarki, dyrektor, pracownicy obsługi, kuchni i - co szczególnie istotne - również logopeda.

 

Warto dodać, że Rybnik pozyskał ponad 1 mln złotych dofinansowania do budowy żłobka, w ramach programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch plus” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Miastu udało się również zdobyć przeszło 1,5 mln unijnej dotacji na wyposażenie żłobka oraz bieżące funkcjonowanie placówki po jej uruchomieniu.

 

Koszt budowy żłobka wraz zagospodarowaniem terenu wokół to 9,3 mln zł.

 
Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl

Fot. L. Tyl
Poleć tą informację innym: wykop.pl facebook blip.pl twitter.comData dodania: 2017-07-26

powrót   
ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej
CYTAT DNIA
Chcesz się pozbyć pracy? Wykonaj ją.

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer

SERWISY MIEJSKIE

Serwis kulturalny - Kultura.rybnik.eu
Rybnik dla biznesu
OSKAR - Ogólnodostępny System Komunikacji Administracji Rybnickiej
 Turystyka w Rybniku
 Edukacja w Rybniku
 E-karta
 

 

GWIAZDY w RYBNIKU


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt