GOSPODARKA:


Strona główna -> Gospodarka -> Inwestycje miejskie

Dworzec Autobusowy

 

Realizowany od kwietnia 2001 r. do czerwca 2002r. dworzec jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w regionie. Znajduje się on w pobliżu największego rybnickiego osiedla "Nowiny" i Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych będącego największym w mieście kompleksem szkół ponadgimnazjalnych.
Na ciekawy pod względem architektonicznym obiekt składa się budynek o pow. 750 m2, place postojowe, chodniki i stanowiska odjazdowe. W budynku dworca znajduje się przestronna, czynna codziennie od 6.00 do 22.00 poczekalnia dla pasażerów, toalety publiczne, w tym również toaleta dla niepełnosprawnych, pokój oczekiwań dla kierowców oraz stanowisko dyspozytora.

Na dworcu usytuowane zostały dwa stanowiska do wysiadania. Pierwsze z nich znajduje się przed budynkiem od ul. Budowlanych i przeznaczone jest dla autobusów nadjeżdżających od ronda Wileńskiego. Drugie, oznaczone numerem 1, znajduje się na placu manewrowym i przeznaczone jest dla autobusów przyjeżdżających od ronda Mazamet.
Nowy dworzec został połączony z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Usługowych specjalną kładką nad ul. Budowlanych, która powstała m.in z myślą o młodzieży uczęszczającej do znajdujących się tam szkół.

Jego architektura i funkcjonalność nie pozostała niezauważona: dworzec otrzymał nagrodę Grand Prix dla najlepszego obiektu wybudowanego na Śląsku w 2001 roku.

 

 

Foto: Z. Keller


Fot. L. Tyl

ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt