O MIEŚCIE:


Strona główna -> O mieście -> Ludzie Rybnika -> Adam Fudali

Najlepszy Samorządowiec Roku

Prezydent Rybnika Adam Fudali otrzymał tytuł "Najlepszego Samorządowca 2004 roku" w kategorii miejskiej. Jest on jedynym śląskim samorządowcem wyróżnionym w plebiscycie.

 

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się podczas I Kongresu Samorządowców Polskich organizowanego pod hasłem "Aktywne władze samorządowe kreatorem dobrobytu lokalnych społeczności" w dniach 15-16 października br. w Warszawie, w gmachu Sejmu RP oraz w "Domu Polonii".

Patronat honorowy nad imprezą sprawował Marszałek Sejmu RP.

 

Inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiego plebiscytu było Towarzystwo Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych oraz Klub Polskiego Samorządowca. Samorządowcy byli oceniani w następujących dziedzinach: aktywność w zdobywaniu pieniędzy na inwestycje, stosunek do mieszkańców, działalność na rzecz miasta i lokalnej społeczności, gospodarność oraz zaangażowanie w promocję swoich miejscowości.

 

Celem kongresu, w ramach którego organizowany był plebiscyt, było stworzenie forum dyskusyjnego z ekspertami z poszczególnych ministerstw, przybliżenie aktualnych problemów administracji samorządowej, określenie zasad współpracy środowiskowej i współdziałania z instytucjami rządowymi i pozarządowymi, a także silniejsza integracja i wymiana doświadczeń polskich samorządowców.

 

Foto: K. Jaroch


ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Całe życie ludzkie czymże jest innym, jak nie jakąś komedią, w której każdy występuje w innej masce i każdy gra swoją rolę, dopóki reżyser nie spędzi go ze sceny.
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt