GOSPODARKA:


Strona główna -> Gospodarka -> Nagrody dla miasta

Przyjazny Urząd

Rybnik, jako jedyne miasto w kraju, powtórzył sukces sprzed dwóch lat, zajmując I miejsce w ogłoszonym po raz drugi konkursie "Przyjazny urząd administracji samorządowej", którego wyniki ogłoszone zostały 1 października 2006 r. w Warszawie.

 

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP oraz Związek Powiatów Polskich.

 

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w trakcie konferencji "Wzmacnianie wdrażania strategii antykorupcyjnej", organizowanej przez MSWiA.

Nagrodę odebrał prezydent Rybnika Adam Fudali.

 

Rybnik zwyciężył w kategorii miasta na prawach powiatu i gminy o statusie miasta, powyżej 50 tys. mieszkańców, wyprzedzając Bełchatów (II miejsce) i Częstochowę (III miejsce).

 

Rybnik został nagrodzony za wdrożenie projektu RSIP, czyli Rybnickiego Systemu Informacji Przestrzennej.
RSIP pozwala integrować dane z różnych systemów (mapowych, bazodanowych) i przedstawiać je w prostej i spójnej dla użytkownika formie. System po stronie klienta wykorzystuje trzy podstawowe typy narzędzi opartych o przeglądarkę internetową: przeglądarka danych mapowych i opisowych, narzędzia do wyszukiwania informacji w zasobach mapowych i bazach danych oraz narzędzia do generowania odpowiednich raportów. Rozwiązanie udostępnione jest wszystkim pracownikom urzędu.

 

Nowy plan miasta

 

Celem konkursu "Przyjazny urząd administracji samorządowej" jest przyczynienie się do poprawy jakości usług świadczonych obywatelom i podmiotom gospodarczym przez administrację samorządową. Cel ten osiągnięty ma zostać poprzez:
- wyłonienie samorządów lokalnych, które wdrożyły w ostatnich latach nowoczesne, innowacyjne rozwiązania zarządcze, które sprawdziły się w praktyce;
- upowszechnienie nagrodzonych i wyróżnionych rozwiązań wśród innych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce.

 

 

W poprzedniej edycji konkursu, w 2004 roku Rybnik otrzymał główną nagrodę konkursu „Przyjazny urząd” wygrywając w kategorii „Lider zarządzania” za rozwiązanie "Doręczanie korespondencji za pośrednictwem gońców". Rozwiązanie to jest jednym z ważnych elementów kompleksowego systemu obsługi mieszkańców w naszym mieście.

 

 

 

 

Fot. K. Jaroch


ODWIEDŹ RYBNIK NA:
Facebook/rybnikeu
    
YouTube/rybnikeu
 
twitter/Rybnikeu   Instagram/rybnik.eu
CYTAT DNIA
Młodość uśmiecha się bez powodu.
PLAN MIASTA
Plan Miasta - mapa Google
  
Rybnicki System Informacji Przestrzennej

GAZETA RYBNICKA

 Gazeta Rybnicka - aktualny numer


  Poprzednia strona  
Organizacje pozarządowe Informacje dla osób niepełnosprawnych Biuletyn Informacji Publicznej UM Rybnika English version Kontakt